Часті перекуси псують зуби

%d1%82%d0%b5%d1%80_%d0%ba%d0%b0%d1%80%d1%96%d1%94%d1%81_6a

Британські дослідники дійшли висновку, що робота в офісі може призвести до проблем із зубами. Офісні службовці не регулярно харчуються, багато разів перекушують і при цьому не дотримуються гігієни ротової порожнини.

Наукове дослідження, проведене за участю британських гігієністів і стоматологів з British Dental Health Foundation, представило таку картину: 68% британських офісних працівників перекушують більше 6 разів на день, а зовсім не обідають 25%. Пристрасть до печива і сендвичів, які, як правило, замінюють повноцінний обід, дуже шкідлива для здоров’я зубів.

42% стоматологів стикаються з пацієнтами, у яких проблеми із зубами безпосередньо пов’язані з частими перекусами. На думку більшості дантистів, доросле населення або нехтує подібною інформацією, або недостатньо інформоване про шкоду такого режиму харчування.

Медики попереджають, якщо замість 3-4-разового харчування людина протягом дня багаторазово перекушує, рН-баланс ротової порожнини не встигає стабілізуватися, тому шкідлива дія кислот на зуби стає тривалішою і частішою.

Також ризикують постійні відвідувачі кав’ярень (23%) і люди, які вживають алкогольні коктейлі чи вино частіше 3 раз на тиждень (51%).

Велика частина фахівців, які брали участь у дослідженні, вважають, що пацієнти не дотримуються профілактики карієсу та інших стоматологічних захворювань, не слідуючи навіть самим нескладним рекомендаціям з гігієни ротової порожнини, такі як чищення зубів протягом 2-х хвилин двічі на день. Цей факт підтверджує опитування офісних працівників, 21% з яких так квапляться на роботу, що не устигають регулярно чистити зуби. А серед тих, хто знаходить на це час, 88% витрачають на це менше 2-х хвилин.

Вражає і перелік найрізноманітніших предметів, які використовують офісні працівники для чищення зубів замість зубної нитки: сірники, ключі, скріпки, пилки для нігтів, олівці, вилки і магнітні карти.

%d1%82%d0%b5%d1%80_%d0%ba%d0%b0%d1%80%d1%96%d1%94%d1%81_6b

Опитування також показало, що 23% службовців вважають за краще взагалі не турбувати залишки їжі, що застрягли між зубами.

Попередня стаття

Карієсом можна заразитися

Кожен з нас може підхопити грип. Але чи можливо заразитися карієсом? Дослідники виявили, що це не лише можливо, але і ... Читати далі

Наступна стаття

Види і стадії розвитку карієсу

Карієс підрозділяється: по місцю ураження, стадії розвитку і швидкості руйнування твердих тканин зуба (гострий та хронічний). Типовий (або хронічний) карієс ... Читати далі