Кожен з нас може підхопити грип. Але чи можливо заразитися карієсом? Дослідники виявили, що це не лише можливо, але і часто відбувається.
Учені стверджують, що бактерії, які шкодять зубам, передаються так само, як вірус грипу, від однієї людини до другої. Одними з найбільш поширених бактерій вважаються Streptococcus mutans. А особливо уразливі до них немовлята та діти, і дослідження показали, що більшість заражаються ними від своїх батьків – наприклад, коли мама пробує на смак їжу дитини.
Ряд досліджень також довели, що передача бактерій і зараження карієсом може статися між подружжям або партнерами під час поцілунків.
Висновки учених підтверджуються випадками з життя. Наприклад, в однієї з пацієнток до 40 років були абсолютно здорові зуби і ніколи не було карієсу. Через певний час вона виявила дві порожнини в зубах і захворювання ясен. Як з’ясувалося, жінка почала зустрічатися з чоловіком, який за останні 18 років не був у кабінеті в стоматолога і мав захворювання ясен. Він і заразив свою нову подругу.
А ви знаєте, що в новонароджених немовлят немає бактерій карієсу. Вони передаються матір’ю під час поцілунків або розмови. До речі, назву “Молочні зуби” дав Гіппократ, який був переконаний, що найперші зуби дитини формуються з молока.