Карієсом можна заразитися

%d1%82%d0%b5%d1%80_%d0%ba%d0%b0%d1%80%d1%96%d1%94%d1%81_6

Кожен з нас може підхопити грип. Але чи можливо заразитися карієсом? Дослідники виявили, що це не лише можливо, але і часто відбувається.

Учені стверджують, що бактерії, які шкодять зубам, передаються так само, як вірус грипу, від однієї людини до другої. Одними з найбільш поширених бактерій вважаються Streptococcus mutans. А особливо уразливі до них немовлята та діти, і дослідження показали, що більшість заражаються ними від своїх батьків – наприклад, коли мама пробує на смак їжу дитини.

Ряд досліджень також довели, що передача бактерій і зараження карієсом може статися між подружжям або партнерами під час поцілунків.

Висновки учених підтверджуються випадками з життя. Наприклад, в однієї з пацієнток до 40 років були абсолютно здорові зуби і ніколи не було карієсу. Через певний час вона виявила дві порожнини в зубах і захворювання ясен. Як з’ясувалося, жінка почала зустрічатися з чоловіком, який за останні 18 років не був у кабінеті в стоматолога і мав захворювання ясен. Він і заразив свою нову подругу.

А ви знаєте, що в новонароджених немовлят немає бактерій карієсу. Вони передаються матір’ю під час поцілунків або розмови. До речі, назву “Молочні зуби” дав Гіппократ, який був переконаний, що найперші зуби дитини формуються з молока.

Попередня стаття

Причини виникнення карієсу

Нині існує приблизно 400 теорій причин появи карієсу зубів, що засвідчує складність механізмів, які призводять до розвитку цього захворювання. Це ... Читати далі

Наступна стаття

Часті перекуси псують зуби

Британські дослідники дійшли висновку, що робота в офісі може призвести до проблем із зубами. Офісні службовці не регулярно харчуються, багато ... Читати далі