Керамічні вініри: щадне препарування зубної емалі

Вашій увазі представлені мінімальні і покрокові інструкції з препарування, спрямоване на максимальне збереження зубних тканин.

Є діастеми верхніх фронтальних зубів здорового дорослого пацієнта. Пацієнт висловив побажання усунути діастему і освітлити зуби. Були зняті діагностичні відбитки і проведене фотографування зубів. Усе це разом з описом контурів обличчя було спрямовано в лабораторію для непрямого виготовлення чотирьох керамічних вінірів, які будуть надалі використані для лікування.

Так зуби виглядали спочатку.

Пацієнтові упродовж двох тижнів проводиться самостійне (вдома) вибілювання 10% перекисом карбаміду, по дві години щодня. Це робить зуби світлішими. Для кожної зміни кольору потрібна товщина кераміки 0,2 мм. Якщо розрахунки вірні, зуби можуть вийти світлішими, і зрештою знадобиться менше шліфування, що зберігає зубні тканини.

Силіконовий ключ виготовляється за допомогою Silicone Index аналогічно тимчасовим коронкам і мостовидним протезам з Bridge Material (Protemp 4, 3M ESPE). Це регулює і забезпечує ті ж розміри, що і на моделі. Недотримання цього може призвести до невідповідності при кінцевому препаруванні зуба. Клінічний стан обговорений і описаний для гарантування кінцевого результату. За необхідності внесення якихось змін до форми або розміру, це можна зробити в даний момент, внісши відповідні записи, обговоривши з пацієнтом та лабораторією.

Існують різні варіанти обробки крайової лінії ріжучого краю, але найбільш консервативним і передбачуваним для відновлення є виведення встик. На ключі слід зменшити ріжучий край на 1,5 мм. Щоб переконатися у відсутності заглиблень, ріжучий край зменшується під тупим кутом до довгої вісі зуба. Укорочення має бути зроблене, оскільки вінір фіксуватиметься горизонтально, а не вертикально, як коронка.

Глибина різання алмазів використовується для забезпечення поглиблень не більше 0,5 мм у будь-якій площині на макеті. Або уся поверхня може бути забарвлена, як показано, або після формування перших канавок їх дно може бути забарвлене контрастно за допомогою олівця.

У середині зуба, як у ділянці ріжучої площини, початкове поглиблення зберігається до 0,5 мм.

Потім алмаз переміщається в пришийкову третину зуба. На цій ділянці обережно знімається не більше 0,2 мм, оскільки емаль у пришийковій ділянці дуже тонка. Замість грубої алмазної обробки, як показано, для цієї ділянки може бути використаний дрібноабразивний алмаз.

Початкове препарування робиться в 3 площинах, а потім усі відпрепаровані ділянки мають бути об’єднані. Це потрібно для збереження емалі.

Використовуйте напрямні орієнтири, щоб забезпечити адекватне зняття твердих тканин і підготувати відповідним чином для кераміки.

Крайова зона розташовується над або під яснами. У випадку якщо вимагається перекрити діастему, у міжзубному проміжку слід сформувати піднебінні інтерпроксимальні контактні зони.

Переконайтеся в гладкості контурів ліній і поверхонь, використовуючи алмазні абразиви в 40 мікрон при високому обертаючому моменті, а потім обробіть за допомогою полірувальних дисків (Soflex, 3M ESPE) і полірувальних гумових голівок, що використовуються для композитних реставрацій. Гладка поверхня забезпечує менше навантаження на вінір, а також більш рівномірну товщину плівки цементу. Це також призводить до кращої адгезії. Подвійна ретракція була використана для контролю ясен. Для отримання остаточного відбитку був використаний силіконовий відбитковий матеріал (Impregum, 3M ESPE). Потім були зроблені тимчасові вініри (Protemp 4, 3M ESPE). Вони були підігнані і відполіровані.

Відбитки і усі відповідні моделі з відповідним робочим аркушем були відправлені до лабораторії. Чотири керамічні вініра з польового шпату були виготовлені і доставлені в клініку через декілька днів. Вініри прилаштували після видалення тимчасових об’єктів, а потім підготували для постійної фіксації.

Для якісної ізоляції був накладений кофердам. Тефлонова стрічка була поміщена біля іклів для запобігання їх протравленню. Floss Ties помістили над крайовою лінією для забезпечення належного розміщення вінірів. Поверхня кукси зуба очищена від фіксуючого матеріалу, який міг залишатися після фіксації тимчасових вінірів.

Поверхня емалі на 20-30 секунд оброблена 32% фосфорною кислотою (Scotchbond, 3M ESPE). Потім кислота змита і зуби висушені повітрям.

Бонд (Single Bond, 3M ESPE) був нанесений на зуби відповідно до інструкцій виробника. Після багатократного нанесення покриття розчинник з єднальної речовини видаляють обдуванням адгезиву. Полімеризація бонда на цьому етапі не проводиться.

Чотири керамічних вініра з польового шпату фіксуються на матеріал світлового отвердіння (RelyX Veneer Cement, 3M Espe). Надлишок цементу був очищений за допомогою відповідної технології. Це забезпечило досягнення високого естетичного результату і збереження зубних тканин.

Ретельне планування лікування, вибілювання зубів до виготовлення керамічних вінірів, а далі підготовка з використанням шаблону за контуром зубів забезпечили краще склеювання між керамікою та зубними тканинами.

Автор: Ая Джунея

Попередня стаття

Повторна естетична реабілітація зубів після травми

Ортопедичне відновлення фронтальної групи зубів після отриманої травми щелепно-лицьової ділянки автоматично відноситься до складних випадків з високим ступенем естетичного ризику. ... Читати далі

Наступна стаття

Вініри з мінімальним препаруванням

При виготовленні вінірів з мінімальним препаруванням стоматолог повинен планувати дизайн як архітектор і аналізувати ситуацію як інженер. Як архітектори посмішки ... Читати далі

Файли для скачування

Назва файлу Опис Розмір файлу
pdf Керамічні вініри препарування
322 КБ