Можливі ускладнення після видалення зубів та їх профілактика

%d1%85%d1%96%d1%80%d1%83%d1%80%d0%b3%d1%96%d1%8f_3

Після видалення зуба є вірогідність виникнення наступних ускладнень: суха лунка, розпухання ясен і кровотеча.

З проблемою сухої лунки пацієнти стикаються досить часто. У нормі, після видалення на місці кореня повинен з’явитися згусток крові, що допомагає ранці гоїтися. Але якщо цей згусток взагалі не утворився або був випадково видалений, то лунка залишається стягнутою і сухою, від неї виходить неприємний запах. Лікується це накладанням компресів, просочених спеціальними розчинами.

Відразу після видалення може відкритися кровотеча. Зупиняють її за допомогою ватного компресу. Але якщо кров не зупиняється вже протягом кількох годин, то слід звернутися до фахівця.

У перші години після видалення можуть розпухнути ясна чи щока. І це нормально. Але от якщо пухлина не проходить на наступну добу, потрібно звернутися до лікаря.

Щоб цих та інших ускладнень не виникало, треба уважно ставитися до рани. У першу добу після видалення не можна займатися важкими фізичними навантаженнями. Перший час жувати треба на протилежну від вирваного зуба сторону, при цьому їжа має бути теплою (не можна їсти і пити гаряче чи холодне). Страви мають бути легкими і м’якими. Зуби чистити слід дуже акуратно, щоб не зірвати згусток крові, що закриває ранку. А перші кілька днів бажано полоскати рота теплою водою. При цьому жодними освіжаючими розчинами користуватися не можна, оскільки це може призвести до роздратування тканин.

Якщо після невдалого видалення зуба залишаться невеликі шматочки кореня, це згодом призведе до запалення.

Пам’ятайте, що краще не доводити свою ротову порожнину до цієї складної операції, а вчасно відвідувати стоматолога, коли ще можна врятувати свою натуральну посмішку. Кваліфіковані лікарі є в будь-якому місці. Тому профілактику і лікування зубів варто довірити досвідченому лікареві, а не терпіти біль і дискомфорт.

Попередня стаття

Протипоказання до видалення зуба

Низка запальних і місцевих захворювань, а також деякі фізіологічні стани є відносними протипоказаннями до цього втручан­ня. Видалення зуба в таких ... Читати далі

Наступна стаття

Наслідки після видалення зубів

Дуже багато пацієнтів, хто відвідував стоматолога ще за радянських часів, мають величезний страх перед лікуванням зубів. Адже кілька десятиліть тому ... Читати далі