Сублінгвальна дуга (під’язикова, лінгвальна дуга)


Практично завжди доцільна форма для протезів нижньої щелепи. В ідеальному випадку вона знаходиться в ділянці рухомої слизової оболонки на відстані 4мм до маргінального краю ясен.
Модифікації: Доповнюється багатоланковим шинуючим кламером. Цей варіант вибирався раніше для того, щоб можна було витонченіше оформити дугу або зміцнити нахилені в лінгвальний бік фронтальні зуби.


На сьогодні шинуючі кламери майже не застосовуються.


Вестибулярна або лабіальна дуга

Потрібна в окремих випадках і є альтернативним варіантом розташування дуги перед фронтальними зубами (Vestibulum = присінок). Показана при сильному оральному нахилі зубів або з естетичних причин як основа для відновлення сильно атрофованих ділянок щелепи. Практичний досвід показує, що непродумане розташування дуги, при якому ділянки приєднання зв’язок і м’язів не залишаються досить вільними, призводить до появи пролежнів, дискомфорту і викликають скарги пацієнтів. Модифікація: горизонтальна дуга з віссю і замком у поєднанні з під’язиковою дугою.
Комірна пластина
Несприятлива, оскільки значно покриває маргінальний пародонт. У минулому застосовувалася дуже часто. Сьогодні ця форма не застосовується через труднощі в дотриманні розміру і часто відсутньої опори на пародонт.