Зубні щітки для дітей

Не так давно майже всі зубні щітки, що призначалися для дітей, були зменшеними копіями зубних щіток для дорослих. Але такою зубною щіткою дитині незручно чистити зуби, і вона може поранити нею ясна. Але нині з’явилася безліч спеціально розроблених підліткових і дитячих зубних щіток, тому вибрати якісну і зручну дитячу зубну щітку не складе великих труднощів.

%d0%b4%d0%bb%d1%8f-%d0%bc%d0%b0%d0%bc_53

Основна особливість дитячих зубних щіток – це м’яка щетина, яка не пошкодить ще несформовану емаль зубів.

Нині розрізняють 3 види дитячих зубних щіток – для дітей у віці до 2 років, для дітей від 2 до 6 років і від 6 до 8 років. Ці щітки відрізняються розміром їхньої голівки відповідно до віку дитини. Увесь дизайн зубної щітки повинен відповідати головній вимозі – бути зручною і безпечною для користувача.

Тому при виготовленні зубних щіток особливе значення надається відсутності гострих кутів, країв, поверхонь – зубна щітка для дітей має бути повністю безпечною для всіх тканин і органів ротової порожнини; максимально відповідати за розміром голівки розмірам порожнини рота, а розмір щіткового поля – розміру зубів дитини. Окрім цього, “зовнішні” частини дитячої щітки повинні зручно фіксуватися в руці дитини і бути безпечними для губ і м’яких тканин ротової порожнини. Абсолютно недопустимі моделі дитячих зубних щіток, де ручка виготовлена у вигляді якоїсь тварини чи мультиплікаційного героя, з великою кількістю гострих кутів, що викликають больові відчуття і можуть травмувати шкіру кисті. Такі щітки підходять тільки для декорації вітрини, але зовсім не для використання. Адже процедура чищення зубів у дитини в жодному разі не повинна асоціюватися з чимось неприємним і викликати больові відчуття.

Міняти зубну щітку слід раз на 1-3 місяці, коли щетинки почнуть втрачати свою форму.

Застосування електричних зубних щіток краще відкласти до зміни всіх молочних зубів на постійні.

Дуже важливо якомога раніше навчити дитину доглядати за своїми зубами і довести цю справу до стійкої звички. Грамотна і постійна гігієна порожнини рота порадує вас здоровою посмішкою вашої дитини.

%d0%b4%d0%bb%d1%8f-%d0%bc%d0%b0%d0%bc_54

Попередня стаття

Емоційний стан мами впливає на зуби дитини

Дослідники з американського Університету Кейс Вестерн Резерв, пришли до висновку, що емоційний настрій мами в перші роки життя дитини впливає ... Читати далі

Наступна стаття

У дітей все частіше спостерігається карієс

У відносно благополучній Британії більше 1 млн. дітей молодше 5 років страждають на карієс - вони вже мають дві і ... Читати далі