Чи можна лікувати зуби вагітним?

%d0%b4%d0%bb%d1%8f-%d0%bc%d0%b0%d0%bc_10

Завагітнівши, жінки уникають дантистів унаслідок страху за здоров’я дитини. Адже напевно лікування зубів не обійдеться без анестезії і рентгена.

Проте для мам і діток безпечне і перше, і друге.

Рентгенівський промінь спрямовується точно в ділянку зуба, доза опромінення мінімальна. До того ж, надівається “свинцевий” фартух – він є додатковим захистом, прикриваючи частину грудної клітини. Що стосується анестезії, то в цьому випадку застосовують мінімальні дози безпечних лікарських препаратів.

Чи взагалі можна лікувати зуби під час вагітності? Відповідь стоматологів на це питання однозначна – не лише можна, але й треба. Адже в організмі жінки під час вагітності постійно відбуваються певні зміни, які в тій або іншій мірі проявляються і в ротовій порожнині. У зв’язку зі зміною мінерального обміну і гормонального фону може з’явитися схильність до захворювань ясен або карієсу зубів. Вагітна жінка повинна пам’ятати про те, що від її здоров’я залежить здоров’я власної дитини.

%d0%b4%d0%bb%d1%8f-%d0%bc%d0%b0%d0%bc_11

До стоматолога необхідно звертатися, якщо почали кровоточити ясна при чищенні зубів або під час прийому їжі, якщо зуби почали реагувати на гаряче чи холодне, якщо відчувається періодичний ниючий зубний біль. При виникненні болю до дантиста треба потрапити якнайскоріше, тимчасово біль можна зняти за допомогою нурофена чи парацетамола.

Запущене захворювання може потребувати радикальні заходи для його лікування. Якщо при розвитку неглибокого карієсу буває досить лише забрати ушкоджені тканини і поставити пломбу, то при пульпіті часто необхідне видалення нерва. При цій процедурі вже не обійтися без рентгена і анестезії. На “останній стадії” захворювання, коли нічого вже зробити не можна, може знадобитися видалення зуба. Як правило, стоматологи намагаються уникнути цієї процедури, але це не завжди можливе.

Природно, існує певний період часу, коли цього робити не бажано – перші три місяці вагітності. Якщо немає загрози втрати зубів, основне лікування рекомендується проводити в другому триместрі вагітності. Це абсолютно безпечно з використанням певних знеболюючих і певних препаратів, які рекомендує стоматологія для вагітних.

Жінка при візиті до стоматолога постійно повинна повідомляти про свій стан. Якщо її самопочуття перед прийомом лікаря погіршується і це не пов’язане з хворобливими станами в ротовій порожнині, то краще прийом перенести на другий час.

Звичайно ж, не варто в період вагітності прибігати до вибілювання зубів або інших абсолютно не потрібних естетичних процедур, в інших випадках мами повинні піклуватися про своє здоров’я, у тому числі про стан зубів, пам’ятаючи, що це – запорука здоров’я власної дитини.

Попередня стаття

Які зубні пасти слід використовувати під час вагітності

У період вагітності рекомендується використовувати як мінімум дві зубні пасти. До складу першої повинні входити антибактеріальні препарати (наприклад, триклозан), а ... Читати далі

Наступна стаття

Видалення зуба мудрості при вагітності

Під час вагітності організм жінки зазнає колосальних змін: змінюється гормональний фон, знижується імунітет. Тому важливо відвідати стоматолога до зачаття малюка. ... Читати далі