Видалення зуба мудрості при вагітності

Під час вагітності організм жінки зазнає колосальних змін: змінюється гормональний фон, знижується імунітет. Тому важливо відвідати стоматолога до зачаття малюка. Адже зростаючи, дитя забиратиме максимум кальцію з материнського організму, що не може не позначитися на стані зубів. Але що робити, якщо із зубною проблемою довелося зіткнутися під час вагітності, особливо, якщо потрібно провести таку складну процедуру, як видалення зуба мудрості?

Чи можна видаляти зуби мудрості при вагітності?

Зуби мудрості іноді починають себе проявляти абсолютно несподівано. Часто їх ріст супроводжується больовими відчуттями і запальними процесами. Якщо це сталося під час вагітності, перед майбутньою мамою стоїть непросте завдання – позбутися проблеми із зубом мудрості, не зашкодивши при цьому малюкові. Щоб визначити, наскільки проблема серйозна, необхідно звернутися до стоматолога відразу, щойно зуб почав турбувати.

Видаляти зуби, зокрема мудрості, вагітним жінкам можна. Але краще це робити тільки за наявності серйозних показань, коли зволікати не можна, коли зуб може призвести до серйозних ускладнень – наприклад, поширенню інфекції і хвороботворних бактерій по усьому організму жінки, ураженні плоду і проблемам із здоров’ям у дитини в майбутньому. Якщо є можливість дочекатися народження малюка, краще з видаленням зубів потерпіти. Проте в цьому питанні краще покластися на думку лікаря, який може визначити усі “за і проти” з медичного погляду.

За необхідності видалення зуба, робити це краще наприкінці 2-го або в 3-му триместрів, коли основні органи дитини вже сформовані.

Заходи обережності

  • не рекомендується проведення рентген-знімку під час вагітності;
  • за гострої необхідності рентген краще замінити на радіовізіограф – менш інформативне, але безпечніше устаткування. На живіт жінки обов’язково накладається захисний фартух;
  • використання анестезії можливе, вона не чинить ніякого негативного впливу на дитину і організм вагітної жінки;
  • видалення краще проводити в 3-му триместрі вагітності, за винятком останнього, 9-го місяця;
  • необхідно звернутися до висококваліфікованого хірурга, який видалить зуб акуратно і без залишків, адже інакше може початися запалення тканин, а застосування антибіотиків і навіть знеболюючих засобів при вагітності украй небажане.

Техніка видалення зубів мудрості під час вагітності

Перед процедурою видалення постарайтеся знайти способи, які допоможуть вам розслабитися, – послухайте приємну, спокійну музику, випийте солодкого чаю, гарячого молока або декілька пігулок валеріани. У лікаря також не хвилюйтеся – анестезія ні вам, ні малюкові не зашкодить, операція мине дуже швидко.

Процедура видалення проводиться абсолютно стандартним способом: вводиться місцева анестезія (звичайне «заморожування» із спеціальним складом), зуб акуратно розгойдується спеціальними щипцями і витягається з лунки. За необхідності лікар може його акуратно розрізати бором або лазером, щоб витягнути кожен корінь окремо. А от видалення зуба мудрості, що міститься в кістковій тканині (тобто не показався на поверхні – таке зустрічається дуже часто), –  складніша хірургічна операція, яка може привести до безлічі неприємних наслідків і навіть ускладнень. У таких випадках видалення зуба може бути відкладене.

Після проведення операції призначаються препарати, дозволені до прийому під час вагітності. Жінці обов’язково треба посилити домашнє лікування: полоскати ротову порожнину фізіологічними розчинами (наприклад, Фурациліном, Хлоргексідином), заспокійливими і загоювальними настоями трав (ромашки, шавлії). Важливо також стежити за станом кров’яного згустку – грудочки, яка утворюється на ранці для її швидкого загоєння. Постарайтеся його не травмувати.

При професійному підході видалення минає легко і без неприємних наслідків. Але все таки, щоб уникнути цієї процедури, постарайтеся провести повне обстеження і лікування усіх зубів до моменту настання вагітності.

Попередня стаття

Чи можна лікувати зуби вагітним?

Завагітнівши, жінки уникають дантистів унаслідок страху за здоров'я дитини. Адже напевно лікування зубів не обійдеться без анестезії і рентгена. Проте ... Читати далі

Наступна стаття

Харчування під час вагітності

Під час вагітності необхідно особливу увагу приділяти раціональному харчуванню, бо в цей період проходить перебудова процесів обміну, які спрямовані на ... Читати далі