- Класичне показання до застосування імплантації – це дефект зубного ряду протяжністю від 1 до 3 зубів при здорових сусідніх зубах, що розміщуються по обидві сторони дефекту. Це так званий включений дефект зубного ряду, при якому можливе використання мостовидних протезів, але якщо в пацієнта є бажання зберегти природні зубі і надалі здоровими (обточування зубів під опорні коронки мостовидного протеза робить їх вразливими, особливо, якщо з них видалити нерва (пульпу), що є необхідною умовою для виготовлення металокерамічних конструкцій), то можливе використання дентальної імплантації.


- При більшій протяжності включеного дефекту зубного ряду перед пацієнтом стоїть вибір: або імплантація, або виготовлення знімного протеза.
- Кінцеві дефекти зубного ряду, тобто коли немає останнього зуба (зубів). Вибір залишається таким самим: або імплантація, або знімний протез.


- Абсолютна відсутність зубів. Це є показанням, як до імплантації, так і до знімного протезування.


Але якщо людина морально не налаштована на те, щоб на ніч виймати протез з рота, або як кажуть, класти зуби на полку, то в якості альтернативного способу лікування, можна провести імплантацію зубів.
Приклад усунення повної відсутності зубів верхньої і нижньої щелепи за рахунок імплантації з подальшим протезуванням мостовидними незнімними протезами:



- Неспроможність використання знімних протезів при вираженому блювотному рефлексі.
- Ще одним моментом є бажання і можливості пацієнта. Адже встановлення одного зуба з використанням імплантату недешеве, а встановлення декількох імплантатів може коштувати чималої суми грошей. Але якщо в людини є бажання і можливості, то сучасна медицина може зробити диво – відновити зубний ряд і дати радість здоровому життю з красивою посмішкою.