Електричні (автоматичні) зубні щітки

В усьому різноманітті зубних щіток особливо виділяються автоматичні зубні щітки. Їх відмінності від класичних, мануальних зубних щіток такі великі, що ми вирішили присвятити їм окремий розділ.

%d0%b3%d1%96%d0%b3%d1%96%d1%94%d0%bd%d0%b0_41

У цих зубних щітках рухи голівки здійснюються за рахунок електромотора, розташованого в ручці. Перша автоматична електрична щітка була випущена в 1929 році в США, а масово електричні зубні щітки почали з’являтися в 60-х роках XX століття.

Перші автоматичні зубні щітки мали прямокутну голівку з рівним щітковим полем, що здійснювало переважно рухи вперед-назад з частотою 50 рухів на хвилину. Ефективність таких щіток була невисока, вони не могли в повній мірі конкурувати з мануальними щітками, яких вони копіювали. Спочатку пристрої безпосередньо під’єднувалися до мережі через адаптер, потім стали використовувати звичайні батареї, з часом їхнє місце зайняли акумуляторні батареї, що вимагають тільки періодичного заряджання від постійного джерела живлення.

Сучасні електричні зубні щітки здійснюють переважно вібраційні і ротаційні (до 90°, зазвичай на 60-75°) рухи, що значно підвищує їх очищувальні здібності. Такі поворотно-кругові рухи імітують підмітаючі (кругові) рухи ручної зубної щітки. Тому немає необхідності здійснювати додатково якісь рухи голівкою автоматичної зубної щітки, окрім переміщення її до наступного зуба.

%d0%b3%d1%96%d0%b3%d1%96%d1%94%d0%bd%d0%b0_42

Щітки можуть мати різні рівні щіткового поля, з щетиною різної жорсткості та забарвлення.

Електричні зубні щітки часто забезпечуються додатковими знімними голівками з різним кольоровим маркуванням для користування різними членами сім’ї (зазвичай на 4 людини).

А ви знаєте, що ще наприкінці XIX століття в Американському патентному бюро була запатентована перша електрична щітка. Проте на відміну від сучасних пристроїв та щітка в процесі використання “била” людину струмом. На думку винахідника, електричний струм мав благотворно впливати на здоров’я зубів.

 

Окрім того існують звукові і ультразвукові електричні зубні щітки.

%d0%b3%d1%96%d0%b3%d1%96%d1%94%d0%bd%d0%b0_43

Звукові щітки створюють близько 30 тис. коливальних рухів ворсинками щетини на хвилину. Щоб почистити зуби звуковою зубною щіткою достатньо лише повільно проводити вздовж зубного ряду з різних сторін. Нові моделі фактично самі чистять, людина лише тримає їх біля поверхні зубів.

Така висока частота і коливання щетинок дозволяють не лише механічно зчищати наліт, але і додатково омивати поверхню зуба за допомогою коктейлю, який утворюється із суміші води, зубної пасти і слини.

%d0%b3%d1%96%d0%b3%d1%96%d1%94%d0%bd%d0%b0_44

Завдяки цьому, без особливих зусиль поверхня зубів стає добре очищеною. Відмінно чиститься звуковими зубними щітками і міжзубний простір, і зубоясенна кишеня. Ефективність таких щіток доведена при знятті зубного нальоту, залишків їжі і навіть пігментного шару в курців.

Саме висока якість чищення призводить до зменшення кровоточивості ясен і профілактики карієсу. Також додається механічний масаж ясен, а відповідно поліпшення їх кровообігу.

Ультразвукові щітки генерують до 100 млн. коливальних рухів на хвилину. Через таку високу частоту стає актуальним чищення мікровібрацією завдяки ультразвуку. За рахунок цієї вібрації відбувається очищення міжзубних поверхонь на глибину до 5 мм. Окрім того, покращується кровообіг ясен завдяки мікронагріву їх тканин до 1°С.

Такі моделі ідеальні для людей, чиї ясна і зуби в хорошому стані. Вони не травмують емаль і ясна, м’яко очищаючи і поліруючи їх поверхню. Такі щітки просто ідеальні для профілактики більшості захворювань зубів. Але існують протипоказання для використання подібних зубних щіток.

Це запальні процеси тканин порожнини рота – стимуляція кровообігу за допомогою ультразвуку і нагріву призведе до посилення запального процесу. У цьому випадку краще відмовитися від щоденного використання подібних моделей до ліквідації вогнищ запалення. Також використання ультразвукових зубних щіток не бажане за наявності в порожнині рота пломб і зубних протезів, оскільки щоденна ультразвукова хвиля призведе до повільного руйнування місць різної щільності (стики зуб-пломба, зуб-протез та ін.).

Таким чином, звукові щітки є більш універсальним варіантом і підійдуть більшості пацієнтів. Ультразвукові ж стануть відмінним помічником по догляду за зубами для тих, у кого і ясна і зуби знаходяться у відмінному стані.

А ви знаєте, що в Європі початку XIX століття зуби спеціально покривали жовтим барвником для того, щоб підкреслювалася така модна в той час білосніжність шкіри обличчя.

Попередня стаття

Як правильно вибрати зубну щітку

Усі ми використовуємо зубні пасти і зубні щітки. Але через велику кількість реклами зубних паст, зубним щіткам не приділяється належна ... Читати далі

Наступна стаття

Звичайна та електрична зубна щітки – що краще?

Багато наукових досліджень оцінюють ефективність застосування різних зубних щіток. Нещодавно учені порівняли якість чищення зубів за допомогою звичайної та електричної ... Читати далі