Верхні премоляри

Премоляри, або малі корінні зуби. Мають подібну форму з певними відмінностями, зокрема:

    1. перший премоляр за розмірами дещо більший за другий,
    2. оральний горбик другого премоляра більш виражений і майже не поступається розмірами вестибулярному, на відміну від орального горбика першого премоляра, який є менш вираженим.
Першій верхній премоляр
Першій верхній премоляр
Другий верхній премоляр
Другий верхній премоляр

Верхні премоляри_2Вестибулярна поверхня має видовжену форму: у пришийковій ділянці звужена і розширюється до ріжучої кромки горбика. Цю поверхню розділяє на дві частини повздовжній валик з певним осьовим зміщенням у медіальну сторону. Валик закінчується на ріжучій кромці вестибулярного горбика, таким чином розділяючи її на 2 скати: на менш коротший медіальний та більш пологий дистальний.

Жувальна поверхня має 2 горбики, що розділені по середині медіо-дистальною фісурою. Кожен з горбиків складається з центрального ската, які сходяться до центральної фісури. Від центральних скатів, що є найбільш випуклими, сходять бічні схили, що окантовуються бічними фісурами. Таким чином фісури утворюють Н-подібну форму. Ріжучі кромки вестибулярного та орального горбиків плавно переходять в апркосимально-оклюзійні валики.

Оклюзійна поверхня першого та другого премолярів
Оклюзійна поверхня першого та другого премолярів

Оральна поверхня дещо звужена відносно вестибулярної, має добре виражену повздовжню випуклість. Екватор зазвичай розміщений по середині поверхні.

Апроксимальна поверхня має вигляд рогатки з незначною випуклістю, таким чином створюючи точковий контакт.

Попередня стаття

Верхні ікла

Ікло – наймасивніший зуб з різцевої групи. Служить для розривання їжі і має ромбовидну форму. На іклі відбувається перехід від ... Читати далі

Наступна стаття

Верхні моляри

Моляри, або великі корінні зуби. Мають подібну форму, перший моляр дещо більший за другий. За своєю формою моляри нагадують два ... Читати далі

Файли для скачування

Назва файлу Опис Розмір файлу
pdf Верхні премоляри Анатомічна форма коронкової частини верхніх премолярів
80 KB