Верхні ікла

Ікло – наймасивніший зуб з різцевої групи. Служить для розривання їжі і має ромбовидну форму. На іклі відбувається перехід від ріжучої до жувальної групи зубів, тому ікло є найбільш випуклим зубом у зубній дузі.

Верхні ікла_1

Вестибулярна поверхня:

  1. Має форму пики і виражений екватор.

Верхні ікла_2_1

  1. Від пришийкової ділянки посередині проходить повздовжній валик з певним медіальним відхиленням і таким чином розділяє цю поверхню на дві частини: вужчу – медіальну та ширшу – дистальну.
  2. Поздовжній валик закінчується на ріжучому краї ріжучим горбиком, який у свою чергу розділяє ріжучий краї на медіальний та дистальний схил.
  3. Медіальний схил – менш пологий і коротший, при чому медіальний куточок може знаходитися вище і бути дещо гострішим за дистальний. А дистальний схил – більш пологий і довший, таким чином ріжучий горбочок переходить в гарно виражений валик, що проходить по середині оральної поверхні.

Оральна поверхня:

Верхні ікла_3

Поздовжній валик часто дотикається до горбика, що знаходиться в пришийковій частині. На відміну від різців медіальний та дистальний валики більш виражені, і так само сходяться в пришийковій ділянці, утворюючи яскраво виражений горбик.

Апроксимальна поверхня. Має, як і в різців, форму трикутника, але менш видовженого у вертикальній проекції.

Попередня стаття

Верхні бічні різці

Верхні бічні різці в загальному менші за центральні і повторюють їхню форму, за винятком певних випадків, коли можуть суттєво варіюватися ... Читати далі

Наступна стаття

Верхні премоляри

Премоляри, або малі корінні зуби. Мають подібну форму з певними відмінностями, зокрема: перший премоляр за розмірами дещо більший за другий, ... Читати далі

Файли для скачування

Назва файлу Опис Розмір файлу
pdf Верхні ікла Анатомічна форма коронкової частини верхніх ікол
93 KB