Безметалева кераміка – переваги і недоліки

%d0%be%d1%80%d1%82%d0%be%d0%bf%d0%b5%d0%b4%d1%96%d1%8f_8

Одним з найбільш прогресивних напрямів у зубному протезуванні є безметалева кераміка, використання якої пропонує можливість розв’язати естетичну проблему посмішки. Безметалева кераміка не має металевого каркаса, але при цьому використовується досить міцна основа з оксиду цирконію.

Металевий каркас та оксид цирконієвий каркас
Металевий каркас та оксид цирконієвий каркас

Протезування на оксиді цирконію було неймовірним проривом у стоматологічному протезуванні. Ця методика виграє тим, що оксид цирконію відрізняється міцністю, точністю підгонки під індивідуальне замовлення, а також біосумісністю компонентів каркаса, яка припускає повну відсутність будь-яких алергічних реакцій на матеріал.

%d0%be%d1%80%d1%82%d0%be%d0%bf%d0%b5%d0%b4%d1%96%d1%8f_8%d0%b1

Але головна перевага безметалевої кераміки – високі естетичні характеристики. Вироби з неї мають такий же ступінь заломлення світла, як і зубна емаль, тому навіть при дуже скрупульозному розгляді таку коронку практично неможливо відрізнити від натуральних зубів.

До недавнього часу безметалева кераміка з естетичною метою встановлювалася лише на передні (фронтальні) зуби, але з появою нових технологій, вона з успіхом використовуються і для протезування жувальних зубів.

Один єдиний недолік безметалевих керамічних конструкцій – це, мабуть, їх порівняно висока ціна, яка обумовлена складністю процесу виготовлення і вартістю матеріалів.

Попередня стаття

Зубні коронки

Як вже згадувалося, зубні коронки – це зубні протези, які закріплюються за допомогою стоматологічного (не плутати з будівельним!) цементу і ... Читати далі

Наступна стаття

Мостовидні протези

Види зубних мостовидних протезів  Мостовидний протез - це зубний протез, що нагадує собою міст, і закріплюються на природних зубах або ... Читати далі