Протезування зубів – показання і протипоказання

%d0%be%d1%80%d1%82%d0%be%d0%bf%d0%b5%d0%b4%d1%96%d1%8f_5

Протезування в стоматології грає важливу роль. За його допомогою пацієнтові повертають не лише красу посмішки, але і здоров’я, завдяки можливості якісно пережовувати їжу. Під час протезування відновлюють зруйновані природні зуби чи вставляють їх штучні аналоги.

Для якісного протезування стоматолог враховує при виборі виду протезів декілька чинників: стан і кількість зубів, що залишилися, їх розташування в зубній дузі, стан м’яких тканин ротової порожнини, побажання пацієнта та його фінансові можливості.

На підставі цих даних лікар пропонує пацієнту варіанти відновлення дефекту окремого зуба чи зубного ряду за допомогою знімних чи незнімних протезів, які будуть закріплюватися на власних зубах або імплантатах. Звичайно на вартість лікування буде впливати конструкція зубного протезу та матеріал, з якого він буде виготовлятися.

Відносними протипоказаннями до протезування можуть служити:

 • Наркотична залежність.
 • Період вагітності.
 • Гострі захворювання ротової порожнини і організму в цілому (загострення серцево-судинних захворювань, органів дихання, онкологічні захворювання, цукровий діабет).
 • Послаблений імунітет і виражене виснаження (кахексія).
 • Використання протипухлинних препаратів або препаратів, що знижують здатність згущуватися крові;
 • Алергічні реакції на знеболення.
 • Розлади психіки чи гострий стрес.
 • Недотримання загальної гігієни власного тіла.
 • Період реабілітації та одужання після перенесених захворювань.

На сучасному етапі розвитку ортопедичної стоматології можна з упевненістю сказати, що не існує абсолютних протипоказань до зубного протезування. Ортопедична стоматологія пропонує велику кількість способів протезування, тому при нереальності застосування одного метода, можна підібрати інший.

Етапи протезування зубів

Звичайно ж, першим етапом протезування йде підготовчий етап. Іноді він може бути тривалим за часом і складатися з великої кількості обстежень, особливо якщо йдеться про імплантацію зубів. Для традиційного протезування зубів стоматологу достатньо лише оглянути стан ваших зубів і ясен та визначити найбільш відповідну для вас конструкцію зубного протеза.

Варто відмітити, що протезування дуже рідко обходиться без попереднього лікування зубів, а при необхідності і ясен, адже від якісно лікування багато в чому залежатиме якість протезування.

Після цього необхідно приготувати опорні зуби для встановлення протеза, а також виготовити точний і якісний зліпок з обох щелеп.

Відбиток верхньої щелепи
Відбиток верхньої щелепи

На обточених (препарованих) зубах слід встановити захисні тимчасові пластмасові коронки.

Наступна стадія – виготовлення в зуботехничній лабораторії необхідної конструкції. На цьому етапі все залежить від професіоналізму зубного техніка, який, на відміну від лікаря, працює не з людиною та її зубами, а з моделлю, що була відлита за зліпком зубів, який зняв стоматолог.

Один з найбільш відповідальних етапів протезування зубів – встановлення виготовленого протеза. Якщо примірка протеза завершилася успішно, він відмінно підігнаний, лікар кріпить готовий протез на ваші зуби.

 

До протезування
До протезування
Після протезування
Після протезування

При будь-яких питаннях обов’язково консультуйтеся із стоматологом. Для попередження можливих проблем періодично відвідуйте його. І тоді ваш протез не доставлятиме вам жодного клопоту і залишиться з вами на тривалий час.

Час користування зубним протезом залежить від багатьох чинників, зокрема:

 • Ставлення до нього пацієнта;
 • Стать пацієнта (зазвичай, жінки користуються протезами довше: жувальні м’язи жінок розвивають меншу силу, тому протези зазнають меншого жувального тиску, також жінки менше за чоловіків займаються силовими видами спорту);
 • Відповідність підбору конструкції;
 • Матеріалу з якого виготовлений зубний протез, якість його виготовлення та ін.

Курйозні закони існують у США. Так, наприклад, у штаті Вермонт дружина не може носити зубні протези без письмової згоди чоловіка.

Попередня стаття

Види зубних протезів

Для відновлення втрачених зубів використовуються зубні протези. Вони виконують не лише косметичну функцію, але і відновлюють функцію жування і мовлення. ... Читати далі

Наступна стаття

Зубні коронки

Як вже згадувалося, зубні коронки – це зубні протези, які закріплюються за допомогою стоматологічного (не плутати з будівельним!) цементу і ... Читати далі