Навіщо протезувати зуби

%d0%be%d1%80%d1%82%d0%be%d0%bf%d0%b5%d0%b4%d1%96%d1%8f_2

При втраті передніх зубів людина не роздумує – протезувати чи ні, вона розуміє, що в цій ситуації необхідно терміново щось робити, оскільки з’являється порушення дикції, косметичний дефект, виникають труднощі в харчуванні.

Стосовно питання протезування бічних зубів, багато людей часто і не думають про необхідність звернення до стоматолога. Тому протезування і лікування зубів – це відповідальність людини за своє власне здоров’я. Адже вчасне звернення до лікаря може зупинити виникнення багатьох захворювань і ускладнень. Навіть видалення одного зуба вимагає протезування. Чому?

При втраті навіть одного зуба, зуби, що залишилися, схильні до підвищеного навантаження, внаслідок чого може з’явитись рухомість зубів. Через це порушується цілісність зубного ряду. Зуби можуть розходитися, між ними з’являтимуться щілини. У свою чергу на сусідні зуби і протилежну сторону перерозподіляється жувальне навантаження видаленого зуба, внаслідок чого відбувається одностороннє жування і перевантаження зубів, що залишилися, – у результаті це призводить до підвищеного стирання зубів.

Тривала відсутність зубів веде до атрофічних змін у нижній і верхній щелепах, міняючи не в кращій бік зовнішність людини. Навіть за відсутності всього 2-3 жувальних зубів страждають передні зуби, а також може з’явитися дисфункція скронево-нижньощелепного суглоба, зокрема: клацання в суглобі, сильні болі в ділянці шиї і вуха, дискомфорт у ділянці суглоба.

Таким чином, втрата навіть єдиного зуба може з часом спричинити загальний дисбаланс зубощелепної системи.

Виникає питання: чому ж багато людей при відсутності навіть великої кількості зубів не мають вищеописаних проблем?

Взагалі людський організм створений дуже мудро, що наводить до думки про те, що він не міг просто так виникнути з порожнечі, або як стверджують деякі учені – з хаосу. Зубощелепна система має сильні компенсаторні механізми. Тому, навіть при великій рухливості зубів і їх значній втраті організм бореться, йде перегрупування сил, навантаження перерозподіляється на інші зуби, збільшується жувальний цикл і так далі. Наприклад, для відкушування їжі служать передні зуби, а за відсутності бічних людина намагається розжовувати їжу передніми. Іноді в подібних випадках досягають просто величезного успіху – жують залишками корінців або взагалі беззубими щелепами.

%d0%be%d1%80%d1%82%d0%be%d0%bf%d0%b5%d0%b4%d1%96%d1%8f_2%d0%b0

Звичайно, це не усуває проблем з відсутністю зубів, але лише породжує нові. Сподіваємось, це переконає вас більше відповідально ставитися до власних зубів і при вищезазначених проблемах звернутися до лікаря-стоматолога. Адже якісне і професійне лікування не лише можуть розв’язати існуючі проблеми, але зможуть запобігти можливим ускладненням і подальшому розвитку захворювань зубощелепного апарату.

А ви знаєте, що в дев’ятнадцятому столітті одним з найпопулярніших весільних подарунків у Великобританії були… вставні зуби. У той час англійці вважали, що лікувати зуби немає сенсу і вони безжально віддалялися ще в зовсім молодому віці.

Попередня стаття

Шлях до протезування зубів

Перші постійні зуби з'являються в людини у віці 6-7 років, той період, коли за іграми та іншими цікавими заняттями про ... Читати далі

Наступна стаття

Види зубних протезів

Для відновлення втрачених зубів використовуються зубні протези. Вони виконують не лише косметичну функцію, але і відновлюють функцію жування і мовлення. ... Читати далі