Лікування дентофобії

Загальне_7

Вчасне звертання до психолога чи психотерапевта допоможе уникнути надмірної тривоги і з часом повністю подолати свої страхи. Лікування дентофобії буде тим ефективніше, чим раніше воно розпочате.

Застереження

Гострий зубний біль за наявності страху перед стоматологічними процедурами частенько намагаються пом’якшити сильними знеболюючими препаратами, а деколи і заспокійливими засобами в поєднанні з алкоголем. Таке «самолікування» – самознищення при регулярному застосуванні, може призвести до виникнення медикаментозної і алкогольної залежності.

Медикаментозне лікування

Курс лікування при дентофобії заснований на застосуванні антидепресантів. Ці препарати нормалізують секрецію і обмін гормону серотонина (саме його вироблення стає причиною тривожного стану) в головному мозку і усувають тривожні стани. Помітний ефект настає вже через 3 тижні після початку прийому, а для досягнення стійкого результату необхідно продовжувати їх прийом мінімум 3 місяці.

Ми навмисно не наводимо назв препаратів, щоб унеможливити самолікування. Бо при проявах дентофобії, втім, як і будь-якої іншої хвороби, варто проконсультуватися з фахівцем, а не бездумно вживати усілякі медичні препарати.

Психотерапія

Психотерапія при дентофобії направлена в першу чергу на роз’яснювально-просвітницьку роботу.

Загальне_7a

Наведемо лише декілька аргументів для дентофобів, вивчивши які можна зрозуміти, як подолати страх відвідування стоматолога.

  • Альтернативний підхід до лікування зубів. Особам з проблемою дентофобії стоматологи пропонують проводити будь-які стоматологічні маніпуляції під седацією (сноподібний стан спокою, що викликається за допомогою відносно невеликої дози ліків, що використовуються зазвичай для проведення загальної анестезії). Цей метод дозволяє пацієнтові абсолютно заспокоїтися, вводячи людину в стан, аналогічний легкому поверхневому сну. Після процедур, пацієнт, як правило, не пам’ятає жодних неприємних відчуттів, і в нього виникає розуміння того, що нічого «смертельно» страшного і небезпечного в кабінеті стоматолога статися не може. У наступні сеанси лікування він довіряє стоматологам провести лікування під місцевою анестезією.
  • Замисліться про те, що безліч людей у світі відвідує дантиста, і нічого жахливого з ними не сталося. Поспілкуйтеся з близькими людьми, знайомими, які відвідували стоматолога за останній час. Практично всі вони скажуть, що з легкістю пройшли цю процедуру, і з ними було все гаразд. Ваша анатомія влаштована так само, чи не так?

Boy in Dentist Examination Chair with Mother

  • Знайте, що наука далеко пішла вперед з часу вашого останнього відвідування стоматолога. До того ж учені відкрили нові знеболюючі препарати, виробники випустили інноваційну безболісну апаратуру для лікування зубів.
  • Пам’ятайте, людська психіка влаштована таким чином, що найінтенсивніший біль повністю «стирається» з пам’яті максимум через 3 години після його припинення. Відновіть у пам’яті найсерйозніший для вас біль у житті. Ви зможете констатувати тільки сам факт больової дії – травми, але відчуття болю вам відновити не вдасться. Так само, неприємні відчуття від маніпуляцій у вашій ротовій порожнині зітруться через 2-3 години після візиту до стоматолога.
  • Попросіть людину, з якою вам комфортно і якій довіряєте, побути поруч з вами під час стоматологічного огляду. Присутність спорідненої душі у «важкій» для вас ситуації діятиме, як добре заспокійливе.
  • Аргумент на завершення: наявність будь-якої боязні – не привід плекати в собі комплекс провини і займатися самознищенням. Кожна людина має право на негативні переживання і тривоги. Хтось боїться перельотів, хтось змій, хтось темряви. Так сталося, що ви вибрали колись для себе страх перед зубним лікарем. Якщо ви впевнено, серйозно і відповідально поставитеся до своєї проблеми, вона обов’язково вирішиться.

Нічого не можна зробити завтра, нічого не можна зробити вчора, тільки ваші справжні думки і дії відкоригують у пам’яті минуле і подарують майбутнє без страхів!

Загальне_7c

Ну а для малят, щоб їм перебороти страх перед відвідуванням стоматолога, ми рекомендуємо історію їжачка, який пройшов профілактичний огляд у стоматолога

Попередня стаття

Дентофобія - страх перед стоматологом

Згідно із соціологічними дослідженнями відвідування стоматолога для більшості наших співгромадян є колосальною стресовою ситуацією. На сьогодні боязнь до стоматологів різною ... Читати далі

Наступна стаття

Боротьба з дентофобією за допомогою окулярів віртуальної реальності

Засоби віртуальної реальності можуть застосовуватися в рамках терапії пацієнтів з важкою формою дентофобії. Віртуальне відвідування клініки і спілкування з лікарем ... Читати далі