Постановка зубів і завершення роботи

Перед постановкою зубів під час примірки каркаса контролюється або наново визначається прикус. Для цього на ретенції сідловидних частин протеза встановлюють прикусні валики з воску. Постановка штучних зубів – зазвичай з пластмаси – відбувається згідно з функціональними та естетичними аспектами. Штучні зуби з нахилом горбиків у 20°-25° полегшують розмикання зубних рядів.

Щоб уникнути рухомості протеза, зубний технік орієнтується на допоміжні лінії. При постановці зубів вимагається не навантажувати дистальну третину протеза на кінцевому дефекті. Висота штучних зубів має відповідати природним або вкритим штучними коронками опорним зубам. Так само треба враховувати вік пацієнтів: з відкритими шийками або із стертими поверхнями зуби виглядають старіше, що покращує їх природність.

Поставлені зуби, сідловидні частини і функціональні краї протеза впливають на оптичне сприйняття нового зубного протеза. Провали щік, виражені подовжні зморшки від носа до губ, а також профіль губ можна підправити відповідним, спеціальним оформленням протеза. Ці заходи покращують загальний вигляд обличчя пацієнта.

Особливо потрібна примірка з постановкою штучних зубів на воску при протезуванні виражених дефектів зубного ряду і дефектів фронтальної ділянки. При невеликих фронтальних дефектах зуби приточуються і прикріпляються до захисної пластини протеза пластмасою під колір зубів. Для сідловидних частин протеза застосовуються холодні або автополімеризатори. При використанні пластмаси гарячої полімеризації майстер-модель зазвичай ламається. При холодній полімеризації штучні зуби фіксуються за допомогою силіконової матриці.

Після того, як віск виплавлений, ретенції можна покрити опакером під колір зубів або рожевого кольору. Для того, щоб штучні зуби не відламувалися, їх нижня поверхня робиться шорсткою і покривається сполучною речовиною.

Базисна пластмаса полімеризується під мінімальним тиском в 2,5 бара і з температурою води в 42°С. Час полімеризації – 15 хвилин. Переходи між металом і пластмасою з нижнього боку протеза мають бути оформлені чітко і без проміжків. Ідеальне спеціальне з’єднання з пластмасою.

Якщо під час обробки пластмаси пошкоджується металева поверхня, то подряпини слід обов’язково ретельно зашліфувати.

Готовий бюгельний протез на моделі
Попередня стаття

Позолочення

Багатьом пацієнтам заважають помітні, срібного кольору плечі кламера у фронтальній ділянці. Для них золотий зубний протез – це ознака високоякісного ... Читати далі

Наступна стаття

Здача протеза

На термін служби зубного протеза значною мірою впливають гігієна порожнини рота і правильне користування. Пацієнтові це треба дохідливо роз'яснити і ... Читати далі

Файли для скачування

Назва файлу Опис Розмір файлу
pdf Постановка зубів і завершення роботи Стаття в Pdf-форматі
107 КБ