Моделювання на моделях нижньої щелепи

Моделювання починається з установки воскового профілю дуги. Товщина профілю 4 мм х 2 мм або 4 мм х 1,6 мм гарантує достатню міцність і нерухомість готової дуги. Дуже витончені, нестабільні під’язикові дуги призводять до порушення функцій і можуть спричинити безповоротне пошкодження ложа протеза.

Конструкція нижньої щелепи з анатомічним профілем з воску

Восковий профіль дуги за професором д-ром Маркскорсу (товщина профілю: 4 мм х 2 мм) прикладається опуклою стороною до слизової оболонки. Плоска сторона дуги звернена до язика. У такого профілю закруглений верхній край дуги не підливається воском до дублікат-моделі. Анатомічний восковий профіль дуги (товщина профілю: 4,2 мм х 1,8 мм) прилягає увігнутою стороною до язика. Верхній і нижній край профілю дещо закруглені (див. Дуга нижньої щелепи).

Ділянки з’єднання між дугою і ретенцією оформлюються широкими і стабільними, але не закриваючими при цьому маргінальний пародонт.

Стабільний перехід між дугою та ретенцією

Ретенції на альвеолярному гребені дещо зміщені в бік язика. Під час моделювання вони з’єднуються, щонайменше, по ширині дуги і посилюються в ділянці переходу. При протяжних кінцевих або включених дефектах воскову ретенцію необхідно стабілізувати восковим дротом. При включеному дефекті у фронтальній ділянці ретенція не має бути занадто широкою і далеко заходити у вестибулярний бік. Обмежувач для пластмаси проходить від нижнього краю дуги через малий з’єднувач до орального плеча кламера. Восковий дріт завтовшки 0,8 мм підливається воском тільки з боку дуги.

Обмежувальний край з воскового дроту діаметром 0,8 мм.

У результаті виходить надійна механічна ретенція для пластмаси з боку сідла. Обмежувальний край посилює малий з’єднувач завдяки трикутній формі профілю. Місце, підготовлене для металевого стопу, покривається воском перед накладенням ретенції. На воскових круглих ретенціях надалі добре фіксуються прикусні валики.

Попередня стаття

Приклади моделювання на верхній щелепі

Великий литий базис Воскові круглі гратчасті ретенції Багатоланковий ... Читати далі

Наступна стаття

Моделювання з шаблонами з пластмаси

[caption id="attachment_8197" align="alignnone" width="640"] Пластикові шаблони (флексети) Пластмасові шаблони (флексети) для моделювання особливо при високій кімнатній температурі застосовуються щоб уник­ну­ти ... Читати далі

Файли для скачування

Назва файлу Опис Розмір файлу
pdf Моделювання на моделях нижньої щелепи Стаття в Pdf-форматі
153 KB