Догляд за брекетами

Догляд_1

Догляд за брекетами – дуже важлива складова процесу ортодонтичного лікування.

Лікування прикусу брекетами – процес дуже тривалий. Упродовж тривалого періоду часу людина вимушена носити на зубах сторонню конструкцію, яка суттєво збільшує ризик виникнення захворювань зубів і ясен, якщо за нею регулярно і правильно не доглядати.

Від того, наскільки ретельно проводиться догляд за брекетами, залежатиме ефективність активного ортодонтичного лікування.

Рекомендації по догляду за брекетами

Догляд_2

Існує ряд правил і рекомендацій по догляду за брекетами, які бажано дотримувати упродовж усього терміну лікування. Про ці правила має розповісти лікар-ортодонт.

Одна з найважливіших вимог, яку необхідно пам’ятати при догляді за брекетами, – це ретельніша гігієна ротової порожнини, у порівнянні з тим часом, коли не носилися брекети.

Наявність брекетів на зубах створює певні складнощі при очищенні міжзубних проміжків, місць контакту брекетів із зубами, сприяє скупченню залишків їжі між елементами брекет-систем і т. п. Тому і догляд за зубами тепер потрібен уважніший і ретельніший.

Догляд за брекетами передусім має на увазі регулярне чищення зубів – після кожного прийому їжі.

Догляд_3

Зуби чистяться 2-3 хвилини, при цьому особливу увагу слід звертати на місця контакту брекетів із зубами. Залишки їжі, що скупчуються між елементами брекетів, а також на стику брекетів із зубами, можуть викликати карієс зубів, що серйозно ускладнить процес ортодонтичного лікування.

Засоби по догляду за брекетами

Догляд за брекетами здійснюється за допомогою особливого набору засобів по догляду за брекетами, в який входять:

  • Спеціальна зубна щітка з V-образним вирізом на щетині для чищення зубного ряду, на який встановлені брекети
  • Особливі йоржики у вигляді конуса, що відмінно очищають поверхню, а також ділянку між яснами і кільцем брекета. Йоржик складається з ручки і кількох змінних насадок, які міняються в міру зносу.

Догляд_4

  • Спеціальні зубні нитки (суперфлоси), що мають особливий жорсткий наконечник, який дозволяє вставляти нитку в проміжок між зубами над дугою брекет-системи

Догляд_5

Зубну пасту для догляду за зубами під час носіння брекетів можна підібрати самостійно, хоча краще буде довіритися порадам ортодонта.

Крім того – для гігієни порожнини рота ортодонт може порекомендувати обполіскувач, за допомогою якого треба буде полоскати рот кілька разів на день.

Засоби по догляду за брекетами можна вільно купити в аптеках. Проте треба мати на увазі, що некоректне використання засобів по догляду за брекетами може негативно позначитися як на самих брекетах так і на зубах. У зв’язку з цим бажано, щоб ортодонт пояснив, як слід застосовувати кожен із засобів по догляду за брекетами.

Разом з ретельною гігієною догляд за брекетами вимагає уважного ставлення до самих брекетів.

  • Не рекомендується піддавати брекети серйозній механічній дії, яка здатна пошкодити елементи брекет-системи
  • Рекомендується обмежити прийом жорсткої, липкої, солодкої, волокнистої їжі, яка здатна не лише зашкодити зубам, але і пошкодити елементи брекет-системи (привести до відклеювання брекета, окислення металевих частин брекетів, поломки елементів брекет-системи)

Окрім дотримання цих заходів по догляду за брекетами, упродовж усього лікування необхідно регулярно відвідувати стоматолога для проведення професійного чищення зубів, оскільки в деякі важкодоступні місця ротової порожнини важко добратися, навіть за допомогою спеціальних засобів по догляду за брекетами.

 Догляд_6

Правила чищення брекетів

Фахівці перераховують наступні правила чищення зубів з брекет-системами:

  • Спершу потрібна наявність зубної щітки і пасти. Далі слід прополоскати ротову порожнину чистою водою і почати чищення зубів з брекетами. Важливо видалити наліт і забруднення з брекетів і зубного ряду, обережно використовуючи щітку;
  • Чищення кожного зуба повинне тривати близько 10 секунд з кожного із боків. Максимальну увагу слід приділяти міжзубним проміжкам. Необхідно зробити ретельне очищення кронштейнів і брекетів, не забуваючи дугу системи, де накопичується немало забруднень;
  • Після цього проводиться очищення проміжків між брекетами і зубами за допомогою спеціального йоржика. За допомогою зворотно-поступальних рухів легко видаляються забруднення і зубний наліт, недоступні для звичайної зубної щітки;

Догляд_7

  • На завершення чищення зубів з брекетами краще використати суперфлос, за необхідності скористатися йоржиком. Після цього ретельно прополоскати ротову порожнину за допомогою спеціального обполіскувача, потім промити рота проточною водою.

Чищення зубів з брекетами здається простим заняттям, але це не завжди так. Наприклад, можуть виникнути деякі труднощі в процесі очищення проміжків. Навіть при дотриманні усіх правил чищення зубів і брекетів деякі пацієнти можуть допуститися помилки або зіткнутися з погіршенням здоров’я ротової порожнини. Це зазвичай пов’язано з індивідуальними особливостями кожного окремого пацієнта, рівнем захищеності імунної системи і способом життя.

Важливо пам’ятати: потрібна періодична заміна щіток для чищення брекетів і відвідування фахівця для профілактики і з метою виявлення якихось відхилень. У стоматологічних клініках пацієнтам пропонується професійне очищення зубів з брекетами та інші процедури, що сприяють захисту тканин ротової порожнини від розвитку патогенної мікрофлори.

За матеріалами сайту www.32top.ru

Попередня стаття

Брекет-системи

Брекети (з англ. bracket – «скоба», «замок») – ця загальна назва відомих ортодонтичних систем, що являє собою дугу з фіксаторами ... Читати далі

Наступна стаття

Еластики для брекетів

Еластики для брекетів – це спеціальні кільця з латексу, які призначені для виправлення міжщелепних контактів. Доцільність використання еластиків полягає в ... Читати далі

Файли для скачування

Назва файлу Опис Розмір файлу
pdf Догляд за брекетами Стаття у Pdf-форматі
225 КБ