Функціональні знімні ортодонтичні апарати

Знімний двощелепний функціональний пластинковий апарат Твін-блок

1_1 Функціональні 

Твін-блок – це функціональний апарат комбінованої дії, що складається з двох базисних пластинок, призначений для лікування сагітальних аномалій прикусу. Активним елементом у конструкції апарату на верхній щелепі є розширювальний гвинт (фірма FORESTADENT, Німеччина).

Перевагами апарату є: легша адаптація пацієнтів, простота виготовлення і висока ефективність.

Знімний двощелепний функціональний пластинковий апарат Твін-блок з гвинтами для дисталізації молярів

1_2 Функціональні

Твін-блок – це функціональний апарат комбінованої дії, що складається з двох базисних пластинок, призначений для лікування сагітальних аномалій прикусу. Активними елементами в конструкції апарату є гвинти для дисталізації молярів (фірма FORESTADENT, Німеччина).

Перевагами апарату є: легша адаптація пацієнтів, простота виготовлення і висока ефективність.

Регулятор Френкеля, тип I

1_3 Регулятор Френкеля, тип I

Регулятор Френкеля I типу є двощелепний каркасний апарат комбінованої дії для лікування дистальної оклюзії зубних рядів у поєднанні з протрузією верхніх фронтальних зубів (II клас, 1-й підклас).

Апарат стимулює ріст нижньої щелепи, дозволяє усунути морфологічні порушення і відновити правильні функції зубощелепної системи.

Регулятор Френкеля, тип II

1_4 Регулятор Френкеля, тип II

Регулятор Френкеля II типу є двощелепний каркасний апарат комбінованої дії для лікування дистальної оклюзії зубних рядів у поєднанні з ретрузією верхніх фронтальних зубів (II клас, 2-й підклас). Конструкція апарату та сама, що і в апараті I типу. Є також додатковий елемент – піднебінна протрузійна дуга для переміщення верхніх фронтальних зубів у губному напрямі.

Регулятор Френкеля, тип III

1_5 Регулятор Френкеля, тип III

Регулятор Френкеля III типу є двощелепний каркасний апарат комбінованої дії для лікування мезіальної оклюзії зубних рядів, обумовленої надмірним розвитком нижньої щелепи (нижня макрогнатія) або нижньої прогнатії. Також використовується при верхній ретрогнатії або верхній мікрогнатії (у бічних ділянках – змикання по III класу Енгля, у фронтальному відділі – зворотна різцева оклюзія або дизоклюзія).

Під впливом регулятора III типу нормалізуються функції губ, щік і язика, стимулюється ріст верхньої щелепи і переміщення верхніх зубів у вестибулярному напрямі.

Активатор Андрезена-Гойпля

1_6 Активатор Андрезена-Гойпля

Активатор є моноблоковим апаратом комбінованої дії і складається зі змодельованих разом при зміщенні нижньої щелепи вперед базисних пластинок на верхню і нижню щелепі. Використовується для нормалізації оклюзії і стимуляції росту нижньої щелепи.

По середній лінії в апарат може бути введений розширювальний гвинт або пружина Кофіна і зроблений сагітальний розріз.

Активатор призначений для лікування дистальної оклюзії, обумовленої дистальним положенням нижньої щелепи, протрузією верхніх передніх зубів, глибокою різцевою оклюзією і дизоклюзією.

Знімний верхньощелепний пластинковий апарат з похилою площиною

1_7 Функціональні

Базисна пластинка з похилою площиною призначена для лікування дистальної оклюзії зубних рядів (II клас).

Апарат стимулює ріст нижньої щелепи, дозволяє усунути морфологічні порушення і відновити правильні функції зубощелепної системи.

Відкритий активатор Кламта

1_8 Функціональні

Відкритий активатор є моноблоком комбінованої дії і є сучасною модифікацію активатора Андрезена-Гойпля. Апарат широко застосовується в ортодонтичній практиці для нормалізації змикання зубних рядів і стимуляції росту нижньої щелепи.

У відкритому активаторі в ділянці різців пластмаса замінена дротяними дугами. Це дозволило збільшити простір для язика і тим самим створити комфортніші умови для носіння апарату.

У конструкцію апарату можуть бути включені різні дротяні елементи для корекції положення зубів фронтальної групи і язика.

Активатор з відбитками зубів виготовляється при наступних аномаліях:

  • дистальний прикус, за наявності постійних премолярів;
  • мезіальний прикус;
  • вертикальна різцева дизоклюзія;
  • перехресний прикус у ділянці бічних зубів.

Виготовлення апарату без відбитків показане у випадках, коли необхідно досягнути підняття прикусу, а також при лікуванні з видаленням постійних зубів.

Губний бампер для нижньої щелепи

1_9 Функціональні

Губний бампер – це знімний апарат функціональної дії, який складається з власної вестибулярної дуги на нижній зубний ряд.

Фіксується губний бампер у трубках, які припаюють до кілець, розташованих на перших молярах. На кінцях губного бампера виготовляють вертикальні петлі для наступної активації.

У передньому відділі дуга бампера розміщена від передніх зубів на 2 мм і має два пелота з пластмаси для відведення нижньої губи. У бічних ділянках дуга бампера розміщена від зубного ряду на 4-5 мм.

Губний бампер призначений для стимуляції росту нижньої щелепи і усунення звуження зубного ряду в сагітальному і трансверзальному напрямах.

Також за допомогою губного бампера можна дистально переміщати моляри чи стабілізувати їх положення.

Апарат рекомендується дітям починаючи з 6-7 років.

Губний бампер для нижньої щелепи

1_10 Функціональні

Губний бампер – це знімний апарат функціональної дії, який складається з власної вестибулярної дуги на нижній зубний ряд.

Фіксується губний бампер у трубках, які припаюють до кілець, розташованих на перших молярах. На кінцях губного бампера виготовляють вертикальні петлі для наступної активації.

У передньому відділі дуга бампера виконана у вигляді спеціальної заслінки для відведення нижньої губи і розміщена від передніх зубів на 2 мм. У бічних ділянках дуга бампера розміщена від зубного ряду на 4-5 мм. Губний бампер призначений для стимуляції росту нижньої щелепи і усунення звуження зубного ряду в сагітальному і трансверзальному напрямах.

Також за допомогою губного бампера можна дистально переміщати моляри чи стабілізувати їх положення.

Апарат рекомендується дітям починаючи з 6-7 років.

Біонатор Балтерса I класу

1_11 Функціональні

Біонатор складається з язичних бічних пластмасових щитів, що перешкоджають проникненню язика між зубними рядами. Ці щити починаються від дистальної поверхні перших постійних молярів і покривають язичну поверхню бічних зубів.

У передній ділянці нижньої щелепи обидва щити з’єднують пластмасою, що збільшує опору апарату. Крім того, як опору роблять оклюзійні накладки на верхні молочні моляри, іноді і на премоляри. На відміну від активатора біонатор не спирається на піднебіння.

Вестибулярна дуга, яка сприяє змиканню губ, розташовується в ділянці верхніх передніх зубів. Для запобігання тиску на бічні зуби щічних м’язів і втягування слизової оболонки щік у міжоклюзійний простір дугу згинають у бічних ділянках у вигляді прямокутних відростків, які відстоять від зубів на 2 мм. Кінці дуги закріплюють між іклами і першими молочними молярами. Розташований на піднебінні бюгель відводять назад, що сприяє стабілізації апарату і орієнтує положення язика відносно піднебіння.

Призначений для усунення звуження зубних рядів, протрузії фронтальних зубів і глибокого прикусу.

Біонатор Балтерса II класу

 1_12 Функціональні

Біонатор Балтерса II класу призначений для лікування відкритого прикусу. Його застосовують у хворих зі шкідливою звичкою тиснути язиком на передні зуби. Відмінність цього виду біонатора від основного полягає в тому, що в нього є пластмасовий щит, що відсовує язик від зубів.

Біонатор Балтерса III класу

1_13 Функціональні

Біонатор Балтерса III класу призначений для лікування мезіального прикусу. Вестибулярна дуга розміщується в ділянці нижніх передніх зубів, що в поєднанні з оклюзійними накладками на нижні бічні зуби затримує ріст нижньої щелепи. Вигин піднебінного бюгеля обертають наперед.

Апарат Персіна для нормалізації дистальної оклюзії

1_14 Функціональні

Апарат Персіна – це знімний функціональний апарат комбінованої дії, призначений для нормалізації дистальної оклюзії.

Апарат є піднебінною базисною пластинкою, в яку в ділянці премолярів з двох сторін вварена симетрична дугоподібна деталь з дроту діаметром 0,8 мм. Вона містить вертикальні спіралі в півтора витки, що переходять у прямі ділянки дроту спрямовані вперед. У ділянці центральних зубів за формою язичної поверхні дріт зігнутий вертикально в 6 півпетель.

При змиканні зубних рядів активний дротяний елемент висуває нижню щелепу і стимулює її ріст. Лінгвальні петлі виконують також роль заслінки для язика.

Апарат забезпечений губним пелотом для відведення нижньої губи, який дозволяє перерозподіляти функціональне навантаження з одного зубного ряду на інший. При змиканні губ підвищується тонус колового м’яза рота. Вестибулярна дуга, що зафіксована в базисі, при активації усуває протрузію верхніх різців.

Апарат Персіна для нормалізації мезіальної оклюзії

1_15 Функціональні

Апарат Персіна для лікування пацієнтів з мезіальною оклюзією є знімний двощелепний функціональний моноблоковий апарат комбінованої дії. Конструктивна особливість апарату – наявність в оклюзійних накладках відбитків жувальних поверхонь бічних зубів верхньої щелепи і відсутність їх у ділянці жувальної групи зубів нижньої щелепи. Це дозволяє стабілізувати положення верхньої щелепи (точка опори), а нижня щелепа має можливість зміщуватися дистально.

Етапи виготовлення апарату Персіна вимагають визначення конструктивного прикусу за допомогою воскового шаблону.

У періоди активного росту щелепних кісток і відповідно перебудови функціонального стану м’язів застосування знімного двощелепного комбінованого ортодонтичного апарату Персіна є найбільш ефективним.

Для отримання лікувального результату рекомендується використовувати апарат у денний і нічний час.

Знімний двощелепний пластинковий апарат із системою розширювальних гвинтів за Сандлером

 1_16 Функціональні

Апарат є двома базисними пластинками з кламерами і системою розширювальних гвинтів за Сандлером, призначений для лікування сагітальних аномалій прикусу.

Активним елементом у конструкції апарату на верхній щелепі є верхньощелепний гвинт із спеціальною пружиною (фірма FORESTADENT, Німеччина), на нижній щелепі – нижньощелепний гвинт з пружиною (фірма FORESTADENT, Німеччина).

Розширювальні гвинти з вбудованою пружиною створюють постійну слабку біомеханічну силу для максимально фізіологічної дії. Такий механізм дії забезпечує високу ефективність апарату і дозволяє значно скоротити терміни лікування.

Попередня стаття

Знімні ортодонтичні апарати

Знімні пластинкові апарати дозволяють здійснювати похило-обертальне переміщення зубів, повороти зубів, переміщення зубів по вертикалі. Застосування пластинкових апаратів показане при звуженні ... Читати далі

Наступна стаття

Незнімні ортодонтичні апарати

В ортодонтичних незнімних апаратах розрізняють діючу і опорну частині, укріплювальні та допоміжні елементи. Залежно від навантаження розрізняють апарати механічної, функціональної ... Читати далі

Файли для скачування

Назва файлу Опис Розмір файлу
pdf Функціональні знімні ортодонтичні апарати Стаття у pdf-форматі
378 КБ