Вступ

%d0%b4%d0%bb%d1%8f-%d0%bc%d0%b0%d0%bc_1

Розвиток і подальша поява на світ малюка – відповідальний і надзвичайно емоційний процес, що вимагає від мами концентрації всіх її сил.

Оскільки малюк черпає від мами всі “життєві соки”, її сил повинно в цей період вистачати, у прямому розумінні слова, на двох. Якщо її здоров’я, її життєвий і емоційний настрій будуть недостатніми, це може негативно позначитися і на здоров’ї малюка, і на здоров’ї самої мами.

Токсикоз, набряки, випадання волосся і зубів, інші численні ускладнення під час вагітності можуть сильно підірвати здоров’я жінки, якщо вона заздалегідь не потурбується про нього.

Як жінці заздалегідь підготуватися до цього відповідального акту, як підтримати себе і свій організм-сосуд, щоб у результаті на світ з’явився здоровий і бажаний малюк?

Окрім відомих усім матерям профілактичних заходів: здорового сну, прогулянок на свіжому повітрі, відсутності надмірної фізичної і емоційної напруги, здорового і збалансованого харчування, звичайно, не менш важливим є обстеження і патронаж медичного персоналу впродовж усього терміну вагітності.

Причому, не лише гінекологів і акушерів, безпосередньо пов’язаних з майбутньою знаменною подією, але і стоматологів. І це не жарт.

Простий приклад. Запущений і вчасно не вилікуваний карієс може стати джерелом інфекції і обернутися для малюка різними ускладненнями впродовж його розвитку в утробі матері. Адже запущений карієс призводить до руйнування зуба, що у свою чергу може призвести до утворення гною – а це джерело інфекції, яка разом з кров’ю може потрапити і в організм дитини. Не викликає сумніву той факт, що це може серйозно пошкодити як матері, так і дитині.

Думаємо, що сказане переконало вас, дорогі мами, відповідально ставитися під час вагітності до стану своїх зубів і тканин порожнини рота.

Наступна стаття

Гігієна порожнини рота підвищує шанси завагітніти

Австралійські вчені стверджують, що існує зв'язок між станом зубів жінки і її фертильністю (здатністю до відтворення потомства). Дослідження медиків показали, ... Читати далі