Виготовлення металокерамічних ортопедичних конструкцій

Нанесення керамічної маси
Нанесення керамічної маси

Після обробки металевого каркаса приступають до нанесення першого, опакового шару керамічної маси, який маскує металевий каркас і є основою вибраного кольору косметичного облицювання металокерамічної реставрації.

Зазвичай опак випускається у формі пасти та порошку, що має свої особливості нанесення. При чому наносити опак можна двома шарами, або з метою економії часу – одноразово: як порошковий опак, так і пастоподібний.

Нанесення першого шару пастоподібного опаку:

Нанесення другого шару пастоподібного опаку:

Одноразове нанесення пастоподібного опаку:

Розмішування та одноразове нанесення порошкового опаку:

Також перед нанесенням опаку можна на підготовлений металевий каркас нанести «бонд» – компонент керамічної маси, який виконує схожі функції разом з опаком, проте покращує властивості опакового шару:

Після кожного нанесення опаку («бонду») проводиться його спікання в керамічній печі згідно задекларованої програми.

Керамічна піч Heraeus Heramat C
Керамічна піч Heraeus Heramat C

Для кращої імітації природних тканин зуба до складу керамічної маси вводиться емаль і дентин різних відтінків згідно шкали кольорів, а також для індивідуалізації (більшої відповідності) кольору відтворюваного зуба до керамічної маси додаються опалові, транспорентні маси та ряд інших складників.

Після спікання опакового шару формується форма зуба за допомогою дентинних мас відповідно визначеного кольору:

Після нанесення дентинних мас, наносяться емалеві маси також згідно визначеного кольору:

Існує дві поширені методики нанесення емалевих мас. Перша вже була представлена вашій увазі: коли формування зуба дентинними масами здійснювалося з урахуванням наступного нанесення емалевих мас.

Друга методика полягає в наступному: форма зуба відтворюється дентинними масами в повному обсязі з подальшим зрізанням певної частини дентину під емаль:

Зазвичай нанесення дентинних та емалевих мас проводиться  в два етапи, під час другого етапу відбувається корекція форми.

Після кожного нанесення мас проводиться їх спікання в керамічній печі згідно задекларованої програми.

Після спікання дентинних та емалевих мас проводиться контурування ортопедичної конструкції за допомогою алмазних абразивних інструментів, а також спеціальних керамічних гумових полірів:

Після контурування проводиться, при потребі, підфарбовування виготовленої конструкції з подальшим глазуруванням, що зазвичай є останнім спіканням металокерамічної конструкції.

Попередня стаття

Нова класифікація керамічних матеріалів у стоматології

Як зробити правильний вибір? Внаслідок тривалого розвитку показання до використання керамічних матеріалів також зазнали деяких змін і значно розширилися. Високоестетичні ... Читати далі

Наступна стаття

Виготовлення металокерамічного мостовидного протеза з використанням опалових мас

Опалова маса Kulzer Heraceram Opal Incisal Опалові маси необхідні для індивідуалізації (акцентування певних особливостей) окремих ділянок ... Читати далі