Комп’ютерне моделювання посмішки

Створення суцільного протеза в додатку Digital Smile System

Нові технології в стоматології активно наступають на традиційні, щоб стати одними з основних інструментів при плануванні та реалізації стоматологічного протезування.

У цій статті мова піде про комп’ютерне моделювання посмішки. Буде показано, як цифрові технології знаходять застосування в повсякденній роботі лікарів-стоматологів і зубних техніків.

Ми хотіли б дати огляд переваг нового програмного забезпечення в цій галузі. Тут буде описаний процес реставрації суцільного мостовидного протеза в пацієнта, з основною увагою на 3D-технології сканування, посмішки і розробки програмного забезпечення Digital Smyle System.

Повна реставрація суцільного мостовидного протеза

Нові технології дозволяють передати комп’ютеру виконання традиційно ручних процесів. Таким чином можна отримувати набагато ефективніший робочий процес, що дозволяє економити час і витрати.

Перший крок у стоматології – це оцінка клінічної ситуації. Зокрема, для важливих реставрацій, цей протокол починається з керування зображеннями пацієнтів. Маючи тільки два зображення (фотографії) пацієнта: фотографію його усміхненого обличчя і внутрішньоротової порожнини, ви можете легко створити клінічний, функціональний і естетичний дизайн посмішки, використовуючи інноваційне програмне забезпечення під назвою Digital Smile System (DSS).

Завдяки керованому робочому процесу, програмне забезпечення дозволяє користувачеві швидко зробити тест з віртуальною посмішкою, “приміряючи” її на обличчя пацієнта, з автономним управлінням цифрової обробки. Завдяки маркерним окулярам, DSS може автоматично поєднати два зображення і диск дизайн. Ця особлива система калібрування дозволяє користувачам вивчити морфологію обличчя пацієнта і отримати дуже точні мірки для полегшення роботи стоматолога і техніка (фото 1-3).

Фото 1
Фото 1
Фото 2
Фото 2
Фото 3
Фото 3

Для пацієнтів, у яких відсутні всі зуби, інструмент дозволяє зробити попередній огляд відповідних пацієнту варіантів протезів. На первинному етапі планування методи комп’ютерного моделювання і зокрема DDS мають величезну перевагу як для планування роботи так і для інформації (фото 4-7).

Фото 4
Фото 4
Фото 5
Фото 5
Фото 6
Фото 6
Фото 7
Фото 7

Насправді, це спрощує роботу стоматолога – можна відразу ж представити остаточний результат протезування пацієнта (фото 8 і 9 а,б) і надати необхідну інформацію для зубного техніка для виготовлення ортопедичних конструкцій.

Фото 8
Фото 8
Фото 9а
Фото 9а
Фото 9б
Фото 9б

Після завершення попередньої візуалізації, проект зубної дуги був підготовлений для передачі в систему CAD. Об’єднуючи безпосередньо з програмою DentalCad (EGS), DSS може автоматично експортувати 3D-сумісний вихід для підтримки моделювання в CAD (фото 10-13).

Фото 10
Фото 10
Фото 11
Фото 11
Фото 12
Фото 12
Фото 13
Фото 13

Після визначення естетики, робочий процес переходить до захоплення 3D-даних (другий етап цифрового документообігу стоматології).

По-перше, ми використовували настільний сканер з текстурованим синім підсвічуванням (DScan 3 Blue Light, EGS), щоб отримати дані з моделі. Це забезпечило дуже точні дані (до 15 мкм) які ми передали в лабораторію (фото 14).

Фото 14
Фото 14

Потім ми використали сканер тіла для сканування обличчя з великою точністю (фото 15).

Фото 15
Фото 15

Цей крок сканування має вирішальне значення для побудови об’єму і для наступної реалізації структури (фото 16). У цей момент усі зібрані дані були передані в Dental Cad.

Фото 16
Фото 16

Потім ми створили властивість, використовуючи прості інструменти 3D моделювань і імпортуючи об’єми розроблені DSS (третій крок цифрового робочого процесу стоматології).

Використовуючи 3D-дані обличчя і рота, ми змогли вивчити оклюзію, а також співвідношення між зубами і губами. Це дозволило поєднати 3D-візуалізацію обличчя з 3D-візуалізацією ротової порожнини завдяки додатковому скануванню, зробленому із зовнішньої (позаротової) опорної точки (фото 17-22).

Фото 17
Фото 17
Фото 18
Фото 18
Фото 19
Фото 19
Фото 20
Фото 20
Фото 21
Фото 21
Фото 22
Фото 22

Висока якість сітки, створеної з DentalCad дозволяють робити 3D-друк структури з РММА, щоб перевірити його на пацієнтові. Відповідно до процедури, усі налаштування, необхідні для реалізації остаточного протеза, були виконані в дуже короткий період (фото 23).

Фото 23
Фото 23

Використання цих технологій забезпечує численні переваги, зокрема, відтворюваність розроблених форм і прототипів. Отриманий прототип можна вважати остаточним, що значно спрощує процедуру створення реставрації. Файли проекту зберігатимуться в цифровому вигляді і крім того, пацієнт отримує попередню візуалізацію з використанням прототипу (фото 24). Прототип також дуже важливий і для роботи стоматолога, щоб контролювати відношення між зубами та губами (з погляду естетики, фонетики і підтримки м’яких тканин).

Фото 24
Фото 24

Після цього кроку була розроблена структура для підтримки акрилового прототипу зубів і побудована також в DentalCad (фото 25а,б).

Фото 25а
Фото 25а
Фото 25б
Фото 25б

Наша мета полягала в тому, щоб створити структуру з титану за рахунок зниження прототипу, на якому зуби мали бути розміщені так, як планувалося в DSS. Ми створили і представили файли CAM для обробки замовлення за допомогою програмного забезпечення, вбудованого в DentalCad.

Після циклу фрезерування (четвертий етап цифрового документообігу стоматології), продукт був ретельно адаптований до моделі для того, щоб завершити роботу. Зокрема, була підготовлена структура титана і акрилові зуби розташовані з використанням verticulator (фото 26).

За допомогою нових цифрових технологій, зубний технік дістає можливість розвивати свої навички і реалізувати творчий підхід, зосередивши увагу на естетиці і функціональності.

Фото 26
Фото 26

Як ви можете бачити, кінцевий результат вийшов у повній відповідності із задумом, як було заплановано разом з пацієнтом під час першого етапу роботи з програмою (фото 27 і 28).

Фото 27
Фото 27
Фото 28
Фото 28

Автори: Іларія Кавіггіолі, Фабріціо Молінелі, Масімо Россі

Попередня стаття

Капітальний ремонт посмішки

Моя асистентка, з якою я працюю вже 15 років, а може навіть і більше, нарешті наважилася зробити собі капітальний ремонт ... Читати далі

Наступна стаття

Естетика та оклюзія: змінюємо оклюзійну схему

Різні способи оцінки естетики і протоколи дизайну (Digital Smile Design – DSD, Smile Designer Pro, Digital Smile 3D та ін.) ... Читати далі

Файли для скачування

Назва файлу Опис Розмір файлу
pdf Комп'ютерне моделювання посмішки Створення суцільного протеза в додатку Digital Smile System
829 КБ