Загіпсовування моделей в оклюдатор

У результаті проведеного визначення та фіксації центрального співвідношення щелеп зубний технік у лабораторії проводить загіпсовування гіпсових моделей в оклюдатор, що необхідно для подальшої постановки штучних зубів.

Гіпсові моделі з восковими базисами та оклюзійними валиками треба скласти в положення центральної оклюзії за відбитками зубів-антагоністів на воскових оклюзійних валиках.

В іншому випадку гіпсові моделі передаються в лабораторію вже зафіксовані у визначеному положенні.

Зафіксовані моделі в положенні центральної оклюзії
Зафіксовані моделі в положенні центральної оклюзії

Техніка загіпсовування гіпсових моделей в оклюдатор полягає в наступному. Зафіксовані моделі разом з восковими базисами та оклюзійними валиками вставляють в оклюдатор, стежачи за штифтом висоти оклюдатора, який має упиратися в площадку верхньої рами (для типу оклюдатора представленому на фото), а між моделями і рамами оклюдатора має залишатися місце для гіпсу.

Оклюдатор
Оклюдатор

Якщо з якихось причин місця для гіпсу бракує, необхідно цоколі гіпсових моделей укоротити на потрібну висоту.

Після того замішують необхідну кількість гіпсу, шпателем накладають невелику його кількість на нижню та верхню рами оклюдатора і розташовують зафіксовані гіпсові моделі, розміщуючи їх пропорційно до рам оклюдатора.

3 Загіпсовка в оклюдатор 4 Загіпсовка в оклюдатор 5 Загіпсовка в оклюдатор

Накладають невелику порцію гіпсу на цоколь верхньої моделі і накривають відцентровані моделі верхньою рамою оклюдатора. Шпателем загладжують гіпс з усіх боків, стежачи за положенням штифта висоти та розміщенням гіпсових моделей, запобігаючи їх зміщенню.

Загіпсовані моделі в оклюдаторі:

7 Загіпсовка в оклюдатор 8 Загіпсовка в оклюдатор

Дочекавшись кристалізації гіпсу, за необхідності гіпсовим ножем обрізають бічні поверхні гіпсових моделей, надаючи їм пропорційних співвідношень. Обережно, щоб не поламати гіпсові зуби, відкривають оклюдатор і знімають з гіпсових моделей воскові базиси з оклюзійними валиками.

Після цього можна приступати до виготовлення кламерів.

Попередня стаття

Визначення центральної оклюзії

Центральна оклюзія – це максимальний контакт зубів-антагоністів. Визначення центральної оклюзії необхідне для подальшої постановки штучних зубів у знімний протез. [caption ... Читати далі

Наступна стаття

Лицьова дуга та її практичне значення

Відновлення функції жування полягає не тільки в заміщенні втрачених або зруйнованих зубів, але і відновленні траєкторії руху нижньої щелепи. Ці ... Читати далі