Нижні премоляри

Другий премоляр більший за першій і як правило має 3 жувальні горбики: 2 оральних і вестибулярний, при чому медіальний більший за розмірами за дистальний.

Першій нижній премоляр
Першій нижній премоляр
Другий нижній премоляр
Другий нижній премоляр

Вестибулярна поверхня звужується в пришийковій ділянці і розширюється до жувальної поверхні, має дуже випуклу поверхню. Має повздовжний, гарно виражений валик, завдяки якому створюється екватор у нижній третині зуба. Валик закінчується на ріжучий кромці вестибулярного горбика, розділяючи її на 2 скати: більш короткий – медіальний, та довший – дистальний.

Жувальна поверхня кожного з премолярів має певні відмінності, окрім кількості горбиків. Вестибулярний повздовжний валик переходить на жувальну поверхню, формуючи найбільш випуклий центральний скат, який закінчується: на другому премолярі – між двома оральними горбиками, а на першому премолярі – зливається з центральним скатом орального горбика.

Жувальні поверхні нижніх премолярів
Жувальні поверхні нижніх премолярів

Якщо в другого премоляра горбики знаходяться майже в одній площині, то в першого премоляра – оральний горбик знаходиться значно нижче вестибулярного.

Оральна поверхня першого премоляра більш звужена та випукліша за оральну поверхню другого премоляра.

Апроксимальна поверхня створює точковий контакт завдяки незначній випуклості і має форму видовженого прямокутника.

Попередня стаття

Нижні ікла

Ікло. Має конусоподібну форму, більш звужене і довше за ікло верхнє. Вестибулярна поверхня. Має звужену пришийкову ділянку, від шийки зуба ... Читати далі

Наступна стаття

Нижні моляри

Першій нижній моляр є найбільшим за розмірами зубом і може мати 5 основних горбиків (3 вестибулярних і 2 оральних). Другий ... Читати далі

Файли для скачування

Назва файлу Опис Розмір файлу
pdf Нижні премоляри Анатомічна форма коронкової частини нижніх премолярів
70 КБ