Мінімально інвазивні непрямі композитні вініри

Фото 1 – Пацієнт після ортодонтичного лікування перед скануванням для DSD
Фото 2 – Вигляд посмішки збоку (початкова ситуація)
Фото 3 – Вигляд посмішки збоку (початкова ситуація)
Фото 4 – Початкова ситуація, вигляд спереду з ретракцією губ. Видно карієс 22 зуба, наявність старих композитних реставрацій на 12 (М), 11 (МВ) і 22 (МВ)
Фото 5 – До лікування: вигляд спереду
Фото 6 – До лікування: верхня зубна дуга

Перший крок аналізу (DSD): аналіз обличчя, вигляд спереду з ретракцією губ.  Головна мета – створити паралельність між зіничною лінією і лінією посмішки. Перенесли цю інформацію на наступний етап – проектування форми і розташування верхніх зубів (Фото 7).

Фото 7

DSD (Цифровий дизайн посмішки) – показує, що передні зуби: 12, 11, 21 і 22 потребують подовження ріжучих країв. Ми використовуємо співвідношення довжини до ширини центральних різців 85%. Тип зубів – середній між трикутною і квадратною формою – вибираємо виходячи з аналізу обличчя, побажань пацієнта і його особливостей характеру. Переважання форми пов’язане з його індивідуальністю. Форма бічних різців виходить з форми центральних (Фото 8).

Фото 8

Другий етап: діагностичне воскове моделювання нової посмішки. Інформація отримана з проектування DSD (Фото 9).

Фото 9

Помітно, що не усі поверхні зубів покриті воском, це означає, що є ділянки, які не вимагають препарування. Але це буде видно ясніше після виготовлення макету реставрації на етапі підготовки зубів (Фото 10).

Фото 10

Третій етап: Передача інформації з воскового моделювання на макет реставрації. Макет виконується для візуалізації естетичного і функціонального планування. Зовнішній вигляд макету реставрації визначається відразу після зняття силіконового ключа і поліровки (Фото 11).

Фото 11
Фото 12 – Негайна герметизація дентину (IDS) перед отриманням відбитку

Мінімальне інвазивне препарування зубів за орієнтиром. Дефект тканин зуба в центральних різцях утворюється в результаті зняття старих композитних реставрацій. Немає необхідності робити великі нові реставрації, оскільки вініри будуть виготовлені з композиційного матеріалу. У ділянці голого дентину на медіальних поверхнях 11, 21 і 22 зубів проводиться негайна герметизація дентину (IDS) (Фото 13).

Фото 13
Фото 14 – Препарування після IDS. 11 і 21
Фото 15 – Композитні вініри. Проглядається флуоресценція композиту, що імітує природну тканину зуба
Фото 16 – Часткові вініри на 12 і 22 зуби
Фото 17 – Вінір на 21 зуб розміщений і вінір на 22 зуб у процесі розміщення
Фото 18 – Межа і адаптація між композитним вініром і поверхнею зуба. Стадія примірки
Фото 19 – Адгезивний етап 1: ізоляція для цементування. Спочатку зуби 11 і 21
Фото 20
Фото 21 – Адгезивний етап 3: протравлення 36% гелем ортофосфорної кислоти

Адгезивний етап 4: застосування адгезивної системи (4 покоління – праймер і бонд в окремих пляшках). На цьому етапі немає необхідності в нанесенні праймера, проводимо аплікацію тільки адгезиву. Не проводимо фотополімеризацію адгезивної системи. Цементуватимемо на композит, що фотополімеризується (Фото 22).

Фото 22
Фото 23 – Фінірування і полірування
Фото 24 – Обробка штрипсами

Стан через 1 тиждень після цементування вінірів. Можна відмітити правильніші пропорції зубів і гармонійність посмішки. Найбільша перевага композиційного матеріалу в його хорошій кольоровій адаптації, навіть якщо межа реставрації на 12 і 22 зубах знаходиться у видимій частині коронки і зовсім немає скосу (Фото 25).

Фото 25
Фото 26 – Один тиждень після цементування – вигляд збоку
Фото 27 – Один тиждень після цементування – вигляд збоку
Фото 28 – Вигляд через 1 тиждень
Фото 29 – Контроль через 6 місяців

Висновок

Одна з найкращих переваг композиту полягає в його хорошій кольоровій адаптації, навіть якщо межа реставрації знаходиться у видимій ділянці, і дуже хорошому переході між композитом і емаллю у випадках без препарування. А також композит добре полірується, має функціональні і естетичні характеристики, близькі до натурального дентину і емалі.

Автор: Бояна Бянова

Попередня стаття

Принципи препарування під літій-дисилікатні конструкції

До 95% літій-дисилікатних реставрацій (IPS E.max CAD/Press, Ivoclar Vivadent) у ділянці жувальної групи зубів демонструють оптимальний рівень клінічної ефективності в ... Читати далі

Наступна стаття

Непряма реставрація різців – мінімальне інвазивне лікування

Надійність і довговічність стоматологічних реставрацій украй важливі для усіх наших пацієнтів, а особливо для молодих. Тому краще дотримуватися щадних методів ... Читати далі

Файли для скачування

Назва файлу Опис Розмір файлу
pdf Непрямі композитні вініри Клінічний приклад виготовлення мінімально інвазивних композитних вінірів
538 КБ