Вініри зі склокераміки служать довше

ніж вініри з фотополімеру

Вініри, виготовлені зі склокераміки, служать довше за аналоги з фотополімерних матеріалів. До такого висновку дійшли в дослідженні, метою якого стало порівняння термінів служби непрямих реставрацій центральних різців верхньої щелепи.

Вінір – найменш інвазивний спосіб покращити естетичний вигляд зуба. Переваги вініра в простоті фіксації на цемент і легкому ремонті, при цьому основний недолік – схильність до сколювання.

Європейські дослідники провели невелике дослідження, порівнявши термін служби вінірів, виготовлених з фотополімерів і склокераміки. Половина реставрацій була виготовлена за допомогою фотополімеру Estenia від Kuraray, друга частина – за допомогою склокераміки IPS Empress Esthetic від Ivoclar Vivadent. У рамках роботи оцінювали стан і цілісність вінірів впродовж 7-10 років.

Згідно з результатами, усього непридатними стали 6 реставрацій, усі були виготовлені з фотополімеру. Після 10 років вірогідність збереження цілісності вініра з фотополімеру склала 75%, при цьому цей показник для склокерамічних вінірів склав 100%. Крім того, відзначалося, що на вінірах з фотополімерних матеріалів частіше виникають тріщини, відбувається зміна кольору.

«Таким чином, склокерамічний матеріал прийнятніший для вінірів центральних різців верхньої щелепи, оскільки через десятирічний період такий вінір зберігає вищу якість і вірогідність більшого терміну служби, у порівнянні з вінірами з фотополімеру», – каже автор, д-р. Маркос Грезнігт, що займається дослідженнями на факультеті ресторативної стоматології і біоматеріалів в Університеті Гронінгена в Нідерландах.

Попередня стаття

Що обрати – прямий композитний вінір чи керамічний?

Питання естетики в стоматології завжди залишається найцікавішим. Періодично ми зустрічаємося з колегами і ділимося своїми спостереженнями, розглядаючи фотографії виконаних робіт. ... Читати далі

Наступна стаття

Комплексна реабілітація пацієнтки

з патологічним стиранням зубів Звернулася пацієнтка, 35 років, із скаргами на естетичні і функціональні проблеми. Загальний стан задовільний, ліків не ... Читати далі