Моделювання каркаса бюгельного протеза

Перед моделюванням каркаса на вогнетривку модель переносять з гіпсової моделі його малюнок.

Для моделювання каркаса підбирають воскові заготовки, що відповідають розмірам зубів, формі кламера, величині дефекту зубного ряду. Моделювання каркаса треба розпочинати з опорно-утримувальних кламерів. Воскову заготовку кламера спочатку притискають тілом кламера по бічній поверхні зуба з боку дефекту зубного ряду, потім притискають оклюзійну накладку до оклюзійної впадини на жувальній поверхні зуба.

Треба стежити, щоб плечі поступово звужувалися і стоншувалися до краю. Частина кламера, яка лежить на опорній частині зуба, повинна бути товстою і мати напівкруглий переріз.

Потім на модель укладають дугу із воску напівовальної форми завширшки 4–5 мм. Згодом її розширюють, приливаючи моделювальний віск до пластинки бюгельного воску по межі малюнка дуги, до потрібних розмірів. Базисні сітки повинні мати уступ, яким вони з’єднуються з дугою. Цей уступ утворюється завдяки меншій товщині сітки. Він дозволяє створити поступовий перехід від металу дуги каркаса до пластмаси базису і таким чином запобігає утворенню в ній тріщин і відшарувань.

Попередня стаття

Етапи отримання дублікат-моделі

Заповнення форми пакувальною масою Заповнення силіконової форми (форму відразу забрати з вібростолика) Форми знімаються з вібростолика ... Читати далі

Наступна стаття

Загальні вказівки і підготовка до моделювання

Передумовою для вдалого моделювання є дублікат-модель, яка точно передає деталі, з твердими гранями і кутами, з гладкою і чистою поверхнею. ... Читати далі

Файли для скачування

Назва файлу Опис Розмір файлу
pdf Моделювання каркаса бюгельного протеза Стаття в Pdf-форматі
80 KB