Заміна воску на пластмасу (ретроспектива)

А тепер дозвольте вам розповісти як відбувалася заміна воску на пластмасу… 70-80 років тому. І допоможе нам у цьому відео з YouTube-каналу компанії Kulzer, кадри з якого пропонуємо вашій увазі.

Як відомо, акрилові пластмаси вперше були представлені в 30-х роках ХХ ст. і вже тоді набули широкого використання як базисний матеріал, і як невдовзі переконаєтеся, з тих часів мало що змінилося. Отже, розпочнемо перегляд:

Попередження про необхідність дотримання правильної пропорції полімеру і мономеру
Попередження про необхідність дотримання правильної пропорції полімеру і мономеру

Відмірюється необхідна кількість порошку-полімеру:

Заміна на пластмасу2_2 Заміна на пластмасу2_3

Відповідно кількості полімеру відмірюється пропорційно рідина-мономер:

Заміна на пластмасу2_4 Заміна на пластмасу2_5

Змішування в чистому фарфоровому посуді до однорідної консистенції полімеру та мономеру:

Заміна на пластмасу2_6 Заміна на пластмасу2_7 Заміна на пластмасу2_8 Заміна на пластмасу2_9 Заміна на пластмасу2_10 Заміна на пластмасу2_11

Накривання фарфорового посуду скляною кришкою з метою запобігання випаровування летючого мономеру:

Заміна на пластмасу2_12 Заміна на пластмасу2_13

Як вже переконалися, нічого кардинально не змінилося в технології приготування пластмасового тіста за останні десятиліття. Хіба що відео стало кольоровим 🙂 . Йдемо далі.

Пакування пластмасового тіста в гіпсову прес-форму:

Заміна на пластмасу2_14 Заміна на пластмасу2_15 Заміна на пластмасу2_16 Заміна на пластмасу2_17

Як вже відомо, після пакування пластмасового тіста в кювету її ставлять під прес для виходу надлишків пластмаси і створення необхідно тиску для запобігання виникнення пористості:

Заміна на пластмасу2_18 Заміна на пластмасу2_19 Заміна на пластмасу2_20 Заміна на пластмасу2_21

Схематичне зображення, що відбувається з пластмасою під час пресування в кюветі. Як мовиться, сьогодні такого не покажуть… 🙂 :

Заміна на пластмасу2_22

«Полімеризатор» тих часів. Подібне можна побачити і сьогодні, хоча людина з тих часів встигла побувати на Місяці… Як мовиться, прогрес проявляє себе не скрізь 🙁 :

Заміна на пластмасу2_23

Режим полімеризації (звичайно, згідно інструкції виробника пластмаси):

Заміна на пластмасу2_24 Заміна на пластмасу2_25

Виймання кювети з «полімеризатора» для поступового охолодження на повітрі:

Заміна на пластмасу2_26 Заміна на пластмасу2_27

Як бачите, мало що змінилося в технології застосування акрилових пластмас з тих часів. Навіть деколи «полімеризатори» залишилися ті самі 🙁 . Тут виникає мимоволі цілком доречне запитання: Навіщо цей ретроспективний перегляд?

Просто нагадати, що попри розвиток цифрових технологій у стоматології, в ортопедичній зокрема, залишаються актуальними технології виготовлення майже сторічної давнини. І пояснюється це не якимось технологічними перевагами, а банальною дешевизною. Адже є багато людей, яким не по кишені новітні (і не зовсім новітні) досягнення стоматології.

На цей факт треба зважати у своїй професійній діяльності.

Попередня стаття

Заміна воску на пластмасу

Цей технологічний процес включає в себе: приготування (замішування) пластмасового тіста, пакування пластмасового тіста (пресування) в отриману гіпсову прес-форму, режим полімеризації ... Читати далі

Наступна стаття

Обробка виготовленого протеза

Після завершення процесу полімеризації пластмаси та повного охолодження кювети розпочинають вилучення виготовленого протеза. Виймають протез із кювети дуже обережно. Спочатку ... Читати далі

Файли для скачування

Назва файлу Опис Розмір файлу
pdf Заміна воску на пластмасу (ретроспектива) Замішування та пакування пластмасового тіста за технологією, що проводилося 70 років тому
573 КБ