Нижні моляри

Нижні моляри_2Першій нижній моляр є найбільшим за розмірами зубом і може мати 5 основних горбиків (3 вестибулярних і 2 оральних). Другий нижній моляр переважно має 4 горбики.

Вестибулярна поверхня має характерну для нижніх жувальних зубів випуклість, значно більшу за верхні жувальні зуби. Типовий нахил коронкової частини в оральну сторону. Поверхня звужується в пришийковій ділянці і плавно розширюється до ріжучих кромок вестибулярних горбиків.

Апроксимально-оклюзійні валики, що закінчуються на медіальних та дистальних куточках вестибулярної поверхні, створюють певною мірою заокруглення.

Нижні моляри_1

Нижні моляри_3Жувальна поверхня першого нижнього моляра, як зазначалось, має 5 горбиків: 2 масивних оральних, подібних за розміром, і 3 вестибулярних, з яких дистальний є найменшим і розташований на вести­бу­ляр­но-апроксимальному боці. У другого нижнього моляра горбики мають подібні між собою розміри: як оральні, так і вести­булярні. Між горби­ка­ми розміщені фісу­ри, що утворюють Ж-подібну форму, таким чином формуючи бокові скати кожного горбика.

Оральна поверхня по середині розділена фісурою і має незначну випуклість.

Апроксимальні поверхні мають випуклу, заокруглену форму у верхній третині, таким чином створюючи точкові контакти із сусідніми зубами.

Попередня стаття

Нижні премоляри

Другий премоляр більший за першій і як правило має 3 жувальні горбики: 2 оральних і вестибулярний, при чому медіальний більший ... Читати далі

Наступна стаття

Конфігурація ріжучого краю

У момент реставрації зубів такий важливий параметр, як дизайн ріжучого краю різців, часто залишається непоміченим. Неуважне ставлення супроводжується неправильною його ... Читати далі

Файли для скачування

Назва файлу Опис Розмір файлу
pdf Нижні моляри Анатомічна форма коронкової частини нижніх молярів
66 KB