Гіпоплазія зубної емалі

У стоматологічній практиці одним із досить поширених уражень зубів некаріозного походження є гіпоплазія емалі. Іншими словами – гіпоплазія емалі – це недорозвинення зубної емалі.

Емаль вкриває зовнішню коронкову частину зуба. Головною функцією цього міцного шару є захист від впливу як хімічних, так і механічних подразників. Емаль, окрім того, оберігає зуби від бактерій, які є причиною карієсу.

Нині частота виникнення цього захворювання постійно збільшується і складає близько 30-40%. І це закономірний процес. Як правило, шкідливі чинники на зуби малюка починають діяти ще до його народження, не кажучи вже про їх шкідливий вплив після народження дитини. Учені дійшли висновку, що причиною виникнення гіпоплазії емалі в дітей є токсикоз першого і другого триместру вагітності, захворювання вагітної жінки на грип та інші ГРВІ, токсоплазмоз, краснуха. Часто недорозвинення емалі відбувається при родових травмах, недоношеності, рахіті, енцефалопатії, вродженій алергії, порушенні обміну кальцію та інших поширених патологічних станах у дітей. У результаті, стоматологи при обстеженні дитячих колективів виявляють мало не в половини дітей гіпоплазію емалі.

Наявність поганої зубної емалі може стати причиною досить серйозних наслідків:

  • мікроби набагато швидше проникають у глибоко розташовані тканини зуба, викликаючи їх ураження – карієс.
  • гіпоплазія емалі, як правило, супроводжується патологією інших зубних тканин – дентину, цементу, пульпи.
  • певну роль гіпоплазія емалі грає в появі патологічного прикусу.

Основними профілактичними заходами є збереження здоров’я вагітної жінки – майбутньої мами. Якщо в дитини є гіпоплазія, то лікування проводиться залежно від ступеню вираженості, форми захворювання.  Основними лікувальними заходами є: відбілювання зубів, відновлення коронкової частини зуба прямими/непрямими композитними реставраціями або ортопедичними конструкціями (штучні коронки, вініри тощо).

Попередня стаття

Патологічне стирання зубів

Патологічне стирання зубів – за цієї патології спостерігається порушення форми коронок і інтенсивне зменшення твердих тканин зубів в одному або ... Читати далі

Наступна стаття

Клиновидний дефект зубів: лікування, симптоми

У сучасному суспільстві мати красиву і здорову посмішку вважається обов’язковою умовою для успішної людини. До стоматолога часто звертаються люди, невдоволені ... Читати далі