Ортодонтичне лікування та відповідальність

«Навіть найефективніша зубна паста й оптимально підібрана зубна щітка виявляться даремними, якщо неправильно чистити зуби. Лікарі-стоматологи рекомендують чистити зуби двічі на день: уранці (після сніданку) і ввечері (перед сном), причому основну увагу треба приділяти чищенню зубів не вранці, а саме ввечері, перед сном. Це абсолютно необхідно для попередження появи карієсу: на зубах після вживання їжі протягом дня залишається наліт, який у нічний час  сприятиме бурхливому розмноженню бактерій, що може стати причиною розвитку карієсу. Чистити зуби слід на протязі не менше двох хвилин». – Про це багато хто знає, проте мало хто виконує:

Середньостатистичний житель чистить зуби приблизно 45 секунд замість рекомендованих стоматологами 2-3 хвилин.

Відповідальність_1

Це стосовно дорослих, що вже казати про дітей і підлітків, яким завжди бракує часу на сон, вже не кажучи про чищення зубів. Цей фактор слід враховувати і батькам і стоматологам-ортодонтам при плануванні ортодонтичного лікування.

Відповідальність_2

Тому в ранньому підлітковому віці (12-14 років) більш доцільне використання знімної ортодонтичної апаратури, ніж незнімної (передусім брекет-систем), при застосуванні якої значно погіршується гігієна ротової порожнини, внаслідок чого різко збільшується імовірність виникнення карієсу.

Мал. 1. Швидкоплинний карієс постійних зубів у дітей
Швидкоплинний карієс постійних зубів у дітей

Що звичайно не є бажаним: адже який сенс вирівнювати зубний ряд, щоб потім відновлювати завдяки пломбуванню чи взагалі протезуванням дефекти твердих тканин зубів, що виникли внаслідок ортодонтичного лікування?

Якщо, звичайно, не стояла мета максимально викачати гроші з пацієнтів, що теж часто-густо зустрічається в стоматологічній практиці, як і загалом у багатьох сферах життя. Проте це моральний, а не медичний аспект, що не є темою цього допису.

На закінчення варто лише додати, що здоров’я зубів, як і організму в цілому, це передусім турбота самого пацієнта, а також батьків, коли справа стосується здоров’я їх власної дитини.

Тому не варто перекладати цю відповідальність на плечі сторонніх осіб, навіть якщо вони носять білі (або ж зелені хірургічні) халати.

Відповідальність_3

Попередня стаття

Лікування карієсу постійних зубів у дітей

Досягнення оптимального рівня стоматологічного здоров'я як важливого чинника, що забезпечує високу якість життя людей, вважається одним із стратегічних завдань сучасної ... Читати далі

Наступна стаття

Оптимальний набір засобів для проведення професійної гігієни

порожнини рота на дитячому прийомі Професійна гігієна порожнини рота в дітей є однією з найпростіших процедур з погляду комфорту для ... Читати далі

Файли для скачування

Назва файлу Опис Розмір файлу
pdf Ортодонтичне лікування та відповідальність Стаття у Pdf-форматі
145 KB