Лікування зубів у період годування грудьми

Young Woman Holding the Side of Her Face in Pain

Похід до стоматолога лякає багато мам, і навіть якщо зубний біль нестерпний, вони відтягують візит до лікаря, хвилюючись за те, що анестезія може завдати шкоди малюкові, передавшись через молоко.

Але мучитися болем, сидячи вдома – теж не варіант. Будь-який стоматолог вам скаже – зуби необхідно лікувати відразу ж, оскільки хворий зуб – це запальне вогнище інфекції, що може негативно вплинути на дитину, викликавши розлад шлунку, діатез, зниження імунітету та інші неприємності.

Окрім того, велику шкоду здоров’ю дитини може принести соска, якщо її беруть дорослі в рот – це прямий шлях попадання різної інфекції в організм дитини.

Під час лактації можна ставити пломби і навіть виривати зуби. Але спочатку попередьте лікаря про те, що ви годуюча мама, і він запропонує вам сумісне з лактацією знеболююче, наприклад ультракаїн і лідокаїн, які будуть безпечні для вас. Але все ж таки краще перестрахуватися і перевірити ці знеболюючі на наявність алергії. А через 3-6 годин вони повністю вийдуть з вашого організму. Тому безпосередньо перед походом до лікаря погодуйте крихітку, “про запас” зцідіть, якщо дитина вимагає частих годувань, а після повернення з лікарні – одну порцію молока зцідіть і вилийте. Максимум – це ваш малюк відчує молоко, що злегка гірчить.

Для любительок максимальної перестраховки рекомендуємо спочатку зв’язатися з лікарем-стоматологом, розповісти, які саме проблеми із зубами ви зазнаєте, і дізнатися у фахівця, який знеболюючий засіб він може запропонувати у вашому випадку. Після цього порадьтеся з вашим педіатром, щоб дізнатися, що підходить саме вам.

Мам хвилює ще одне питання – чи можна робити рентген при лактації. Рівень радіації сучасних рентгенівських апаратів досить низький і не пройде через свинцевий фартух, який обов’язково повинні на вас надіти. Тому рентген ніяк не вплине на молоко. А от імплантацією зубів під час грудного вигодовування займатися забороняється. А якщо ви надумали в період годування виправляти прикус і ставити брекети (багато мам знаходять декрет для цього “слушним часом”), спочатку краще проконсультуйтеся з лікарем.

Варто відмітити, від чого дійсно слід відмовитися в періоди вагітності і лактації – це від гелієвого нарощування нігтів. Ці процедури досить токсичні і можуть завдати серйозної шкоди здоров’ю вашому малюкові.

%d0%b4%d0%bb%d1%8f-%d0%bc%d0%b0%d0%bc_24

Якщо у вас немає часу відправитися в клініку, при сильному зубному болі можна одноразово скористатися знеболюючим засобом на основі парацетамолу. Він потрапляє в молоко в мікроскопічних дозах і не здатний якось негативно відбитися на якості молока. Якщо боїтеся ліків, можна придбати зубні краплі на основі ефірних олій (до складу входить камфора, валеріана, м’ята), крапнувши на ватний тампон і приклавши до хворого зуба, прополоскати порожнину рота розчином солі із содою.

Але не забувайте, що це все тимчасові заходи, які можуть тільки притупити біль, але не усунути проблему. Тому довірте малюка близькій людині і сміливо записуйтеся на прийом до лікаря-стоматолога.

Попередня стаття

Кесарів розтин: за і проти

Народження дитини в жінки може проходити двома способами. Перший - природне народження через пологові шляхи, другий - шляхом проведення кесарева ... Читати далі

Наступна стаття

Скільки зубів має бути в людини?

У ротовій порожнині людини повинно бути: 20 тимчасових (молочних) зубів і 32 постійні зуби. Прорізуються зуби в наступному порядку. Молочні ... Читати далі