Кесарів розтин: за і проти

%d0%b4%d0%bb%d1%8f-%d0%bc%d0%b0%d0%bc_22

Народження дитини в жінки може проходити двома способами. Перший – природне народження через пологові шляхи, другий – шляхом проведення кесарева розтину, коли дитина з’являється на світ завдяки проведеній операції.

Деякі жінки, які особливо схильні до страхів і переживань, намагаються добитися проведення кесарева розтину. Проте перш ніж прийняти таке рішення слід зважити всі за та проти.

Передусім, до кесареву розтину лікарі намагаються вдаватися лише в тих випадках, коли природні пологи неможливі чи серйозно ускладнені, або ж є небезпека і ризик для здоров’я матері чи малюка. Серед таких причин можна назвати неправильне прикріплення плаценти до матки і виникнення кисневого голодування дитини, вузький таз і як наслідок неможливість проходження дитини через пологові шляхи. Також вважається показанням до кесареву розтину наявність серйозних порушень стану здоров’я матері.

Медицина вважає природні пологи більш природними і кращим варіантом для появи людини на світ. Звичайно, багато жінок може притягати явний плюс кесарева розтину – безболісність пологів, а також менший ризик виникнення родової травми в малюка і розривів у матері. Це можна сказати основний, і єдиний значний плюс цього способу народження людини.

Що можна сказати про недоліки. Як стверджують фахівці, дитина, яка проходить увесь фізіологічний процес народження, виходить більше адаптованою і підготовленою до впливу довкілля.

Слід також враховувати, що кесарів розтин – це повноцінна операція. Тому вона, як і будь-яка інша операція може мати досить багато можливих ускладнень і несприятливих наслідків. Негатив кесарева розтину може полягати в тому, що мама вводиться в стан наркозу, що робить неможливим прикладання до грудей дитини безпосередньо після її народження.

До недоліків пологів, які здійснюються за допомогою кесарева розтину слід віднести ще таку особливість: коли жінка народжує дитину таким способом, її психіці необхідно більше часу, щоб відчути себе повноцінною матір’ю, такі жінки більш глибоко переносять післяпологову депресію, надалі в них можуть виникнути психологічні проблеми в стосунках з дитиною. Тому слід зробити висновок, якщо здоров’я жінки дозволяє їй народити дитину самостійно, то так і слід поступати.

Попередня стаття

Харчування під час вагітності

Під час вагітності необхідно особливу увагу приділяти раціональному харчуванню, бо в цей період проходить перебудова процесів обміну, які спрямовані на ... Читати далі

Наступна стаття

Лікування зубів у період годування грудьми

Похід до стоматолога лякає багато мам, і навіть якщо зубний біль нестерпний, вони відтягують візит до лікаря, хвилюючись за те, ... Читати далі