Міфи про імплантацію зубів

%d1%96%d0%bc%d0%bf%d0%bb%d0%b0%d0%bd%d1%82%d0%b0%d1%86%d1%96%d1%8f_43

Нині технологія відновлення зубів шляхом імплантації вважається найбільш дорогою. А значить і не найпоширенішою. Нижче ми поговоримо про міфи, якими встигла обрости ця галузь стоматології.

Міф №1: імплантація – це болісна операція

Поставити імплантат не болісно, оскільки використання анестетиків відмінно знеболює, а при бажанні пацієнта і відсутності протипоказань імплантація зубів може бути проведена під наглядом анестезіологів. Навіть після встановлення імплантатів – коли відходить наркоз – 95% пацієнтів не використовують ніяких знеболюючих засобів. Щелепна кістка, в яку імплантат встановлюється, не має нервових закінчень і тому не болить. Усі неприємні відчуття після встановлення імплантатів, в основному, – це лише дискомфорт у місці швів.

Міф №2: імплантати викликають відторгнення

%d1%96%d0%bc%d0%bf%d0%bb%d0%b0%d0%bd%d1%82%d0%b0%d1%86%d1%96%d1%8f_44

Це теж вигадка. Виготовлений імплантат з хімічно чистого титану. Цей матеріал – біоінертний, тому організм людини його “не бачить” і, тому не може відторгнути. Взагалі механізм приживлення імплантату надзвичайно простий. Справа в тому, що кісткові клітини, «не бачачи» імплантату, після його встановлення починають активно забудовувати утворену «порожню лунку» кістковими структурами. «Не бачачи» імплантату, кістка обростає його щільно з усіх сторін. Спостереження лікарів-стоматологів усього світу доводить, що до 98% імплантатів приживаються і від 85% до 87% імплантатів служать до 25 років. І це не просто не чим не підтверджена реклама. За цими цифрами стоять серйозні медичні наукові та практичні дослідження.

Міф №3: навіть погані зуби (адже свої!) потрібно зберігати за всяку ціну

Так виглядають рухомі зуби (але свої!)
Так виглядають рухомі зуби (але свої!)

Збереження свідомо безнадійно хворого зуба призводить до розсмоктування щелепної кістки навколо його кореня. Неможливо чекати “чудес” відносно зуба, який лише на 1/3 свого кореня з’єднаний з кісткою. Це означає, що його частина, яка не спирається, перевищує ту, що спирається в три рази. Уявіть, що буде з огорожею, якщо її стовпи будуть зариті в землю лише на третину від потрібного?..

Рухливий понад міру зуб “розчавлює” кістку навколо себе, і через рік-другий, коли  він все ж буде втрачений, і постане питання про протезування, то місця для імплантатів буде значно менше. Тому однозначно “безперспективні” зуби потрібно видаляти вчасно.

Міф №4: імплантація – дуже тривалий процес

Як правило, на встановлення одного імплантату йде порядком 20-40 хвилин. Потім необхідно зазвичай декілька місяців для приживлення імплантату, після чого лікар починає виготовлення коронки на імплантат. У деяких клінічних ситуаціях можливе виготовлення коронки прямо наступного дня після встановлення імплантату. Тут багато що залежить від якості фіксації імплантату в кістці в момент встановлення. Чим щільніше імплантат став у кістку – тим швидше можна починати протезування.

При вираженій атрофії кістки, а також у випадках якихось особливостей анатомії людини, можливе відстрочене встановлення імплантатів. Спочатку слід збільшити кістковий масив, тобто здійснити кісткову пластику. У цих випадках терміни отримання кінцевого результату звичайно збільшаться.

Міф №5: доки приживаються імплантати, людина ходить без зубів або з негарними “залізяками” у роті

На час приживлення імплантатів вирішити естетичні питання можна із застосуванням тимчасових протезів (як знімних, так і незнімних), що закривають щілини і дають можливість вести звичний спосіб життя лише з деякими обмеженнями.

Тимчасова коронка на місці встановленого імплантату
Тимчасова коронка на місці встановленого імплантату

Міф №6: протипоказанням для імплантації є похилий вік

Сам по собі вік не є перешкодою для проведення процедури імплантації. Тобто після збору анамнезу про загальний стан організму і визначення чи є достатньою кількість і якість вашої кісткової тканини, стоматолог-імплантолог встановить, чи можливо провести цю процедуру.

А взагалі в практиці світової стоматології були випадки встановлення імплантатів 95-річним пацієнтам. Єдина вікова перешкода для проведення імплантації – це підлітковий вік, оскільки в цьому віці щелепи ще не закінчили свого росту і тому з проведенням цієї процедури слід почекати.

Міф №7: імплантація зубів – це шалено дорого

Якісне лікування зубів – задоволення не дешеве. Навіть звичайне лікування карієсу кваліфікованим фахівцем сучасними матеріалами вимагає фінансових витрат. Давайте, все ж, звернемо увагу на те, що сучасні автомобілі, побутова техніка, фірмовий одяг коштують теж немало. Не кажучи вже про ціни на нерухомість. Так що все пізнається в порівнянні.

Міф №8: імплантат краще за свій зуб

І це не так. Не слід впадати в крайності. Безумовно, немає нічого кращого за свій здоровий зуб. Але якщо з ним трапилося нещастя, тоді немає краще способу набути його знову, ніж встановити зубний імплантат.

%d1%96%d0%bc%d0%bf%d0%bb%d0%b0%d0%bd%d1%82%d0%b0%d1%86%d1%96%d1%8f_47%d0%b0

%d1%96%d0%bc%d0%bf%d0%bb%d0%b0%d0%bd%d1%82%d0%b0%d1%86%d1%96%d1%8f_47

І на останнє ми залишили, напевно, саме делікатне питання – вартість імплантації.

Далеко не секрет, що вартість протезування імплантатами чимала, і причина цього полягає не у всесвітній змові стоматологів. Просто вартість самого імплантату складає немалу суму грошей, окрім того під час імплантації застосовується далеко не дешеве устаткування. До цього треба додати і роботу стоматолога. Тому перш ніж розпочати імплантацію треба сісти і підрахувати разом з лікарем в яку суму може обійтись ця операція, щоб з вами не сталася подібна курйозна історія, яка трапилася нещодавно в Іспанії.

Одна літня жіночка звернулася в клініку з проханням повернути минулу привабливість її посмішки. Після медичного огляду, лікар діагностував у неї відсутність великої кількості зубів і порекомендував удатися до імплантації зубів. При цьому дантист, будучи впевненим, що в жінки на проведення даної операції є достатньо коштів, заявив, що виглядати імплантати будуть набагато кращі за знімні протези. Після згоди пацієнтки, стоматолог почав лікування.

У результаті 39-річний стоматолог заповнив ясна пацієнтки дорогими імплантатами. Проте за весь час жінка жодного разу не поцікавилася приблизною вартістю лікування, а лікаря це анітрохи не насторожило.

Як тільки дантист закінчив свою тривалу роботу і, побачивши захоплене обличчя задоволеної пацієнтки, оголосив вартість лікування. Почувши кругленьку суму в декілька тисяч євро, пенсіонерка засмутилася і заявила, що не збирається оплачувати такі дорогі послуги. Обуренню лікаря не було меж, він усадив жінку в стоматологічне крісло, після чого викрутив у неї всі раніше встановлені імплантати.

Пацієнтці такий перебіг подій зовсім не сподобався і тому вони звернулася до суду. Останню крапку в цій справі, як прийнято казати в подібній ситуації – поставить слідство.

Завершуючи нашу розмову ми хочемо побажати Вам саме таку чарівну посмішку, бо з останніми досягненнями в стоматології – це стало реальністю. 🙂

%d1%96%d0%bc%d0%bf%d0%bb%d0%b0%d0%bd%d1%82%d0%b0%d1%86%d1%96%d1%8f_48

Попередня стаття

Що може пошкодити встановленим імплантатам?

Усе, що шкідливо для зубів і ясен, також завдає шкоди імплантатам і зафіксованим на них коронкам. Занадто тверда і жорстка ... Читати далі

Наступна стаття

З історії імплантації зубів

Відкриття, яке перевернуло стоматологію... У 1965 році професор Пер-Інгвар Бранемарк (на фото) очолював групу дослідників в Університеті Гетеборгу (Швеція) які ... Читати далі