Нарощування кісткової тканини

Стрілками вказана атрофія альвеолярного гребеня
Стрілками вказана атрофія альвеолярного відростка

У деяких випадках проведення імплантації стає неможливим через нестачу кісткової тканини в щелепі. Брак кісткової тканини в кістках щелеп виникає за відсутності зуба протягом тривалого часу (це призводить до розсмоктування кістки), при утворенні дефекту кістки в результаті травми чи після щелепно-лицьових операцій (з приводу остеомієліту, пухлини щелеп). У деяких випадках брак кісткової тканини є індивідуальною особливістю людини.

Якщо імплантацію все ж вирішено проводити, то іноді проводиться нарощування кісткової тканини, якщо неможливе використання субкортикальних імплантатів.

Для цього використовуються методики:

  • синус-ліфтинга (про це мова піде в наступному розділі);
  • збільшення об’єму і висоти альвеолярного гребеня методом спрямованої тканинної регенерації (відновлення кістки).

Для відновлення кісткової тканини розроблені методики з використанням кісткової пластики (нарощування тканин за допомогою кісткового трансплантату). Кісткові трансплантати для нарощування можуть бути взяті в самого пацієнта з якоїсь іншої ділянки (зазвичай з кісток щелепи чи тазу), або виготовлені штучним шляхом.

Попередня стаття

Етапи імплантації зубів: від підготовки до встановлення протеза

Сучасна імплантація зубів - це досить тривалий процес і людині, яка мріє про відновлення втрачених зубів, необхідно бути готовою до ... Читати далі

Наступна стаття

Що таке "синус-ліфтинг"?

Синус-ліфтинг - це операція збільшення кількості кістки шляхом підняття дна гайморової пазухи верхньої щелепи. Річ у тому, що у всіх ... Читати далі