Критерії вибору імплантату

%d1%96%d0%bc%d0%bf%d0%bb%d0%b0%d0%bd%d1%82%d0%b0%d1%86%d1%96%d1%8f_24

  1. Здатність до приживлення. Титан не розпізнається людським організмом як чужорідне тіло і тому організм його не відторгає, як, наприклад, органи при трансплантації.

Навіть введена в кістку гладка титанова спиця приживляється так, що через деякий час її практично неможливо вийняти. А тим більше приживляються імплантати із спеціально обробленою поверхнею та з різьбленням.

Приживляються практично всі імплантати, якщо лікарем не будуть зроблені зовсім грубі і очевидні помилки при його встановленні. У даному випадку ми говоримо тільки про кореневидні імплантати, не маючи на увазі пластинкові чи субкортикальні імплантати.

  1. Довговічність. Тривалість служби імплантату багато в чому залежить від його макро- і мікродизайну.

Мікродизайн – це властивості поверхні імплантату. Доведено численними спостереженнями, що завдяки мікропористій поверхні імплантату відбувається його швидке і повноцінне  приживляння (у порівнянні з гладкою поверхнею).

Макродизайн – це форма імплантату, наявність різьблення, її форма, спосіб з’єднання з абатментом, тобто особливості його будови.

  1. Простота роботи. Чим конструкція простіше в роботі, тим швидше імплантолог може встановити імплантат. Система має бути зрозумілою і зручною.
  2. Естетичний вид. При заміщенні втраченого переднього зуба необхідно, щоб він не відрізнявся від сусідніх зубів. Імплантат, абатмент або шийка імплантату не повинні просвічувати крізь ясна. А для цього слід правильно вибрати як абатмент, так і сам імплантат. Імплантат повинен мати неполіровану шийку і повністю занурюватися в кістку. А стоматолог повинен мати великий вибір естетичних абатментів.
  3. Можливість встановлення в складних випадках. Бувають випадки, коли бракує кістки для встановлення імплантату. Тут доводиться використовувати різні способи кісткової пластики. І можливість поєднання в одній операції кісткової пластики з імплантацією є величезною перевагою.
Попередня стаття

Фірми-виробники імплантатів

Сучасні імплантати підрозділяються на 3 цінових групи: - найкращими у світі являються фірми Nobel Biocare - США, Schtrauman - Швейцарія, ... Читати далі

Наступна стаття

Етапи імплантації зубів: від підготовки до встановлення протеза

Сучасна імплантація зубів - це досить тривалий процес і людині, яка мріє про відновлення втрачених зубів, необхідно бути готовою до ... Читати далі