Мокап (mock-up) у реставраційній стоматології

данина моді чи необхідність, яка дасть кращий результат

Мене часто запитують – навіщо я роблю прямі mock-up?

Мокап для мене – це 50% успіху, оскільки:

  1. Це можливість відпрацювати колір і форму до початку чистової реставрації.
  2. Уся робота йде в контакті з пацієнтом, враховуючи його естетичні побажання.
  3. Мокап тривалого носіння дозволяє пацієнтові звикнути до нових форми, розмірів і розташування зубів, а мені, за необхідності, провести швидку корекцію без шкоди для майбутньої реставрації.
  4. Я можу посилати техніку відбитки на wax-up, але… це займе не менше тижня, а я на mock-up 1 зуба витрачаю від 5 до 20 хвилин залежно від складності ситуації.
  5. Технік у мене шикарний, але… він не чує побажань пацієнта, а вони (побажання) виникають або в процесі mock-up, або після моделювання, відповідно я не застрахований від того, що mock-up, отриманий по wax-up, пацієнтові не сподобається і я його перероблятиму.
  6. Робота з композитом дозволяє мені відпрацьовувати експерименти, які я потім утілюю в чистових реставраціях.
  7. При непрямих (керамічних) реставраціях техніку залишається лише скопіювати mock-up по відбитку і не морочитися над моделюванням.

Клінічний випадок

Пацієнтка 40 років, треми, нахил осей передніх зубів, різна висота коронкової частини, жовтий колір, горизонт і вертикаль завалені. Прямий композитний mock-up впродовж 2,5 годин, під час якого ми вибрали відтінок з трьох запропонованих мною, відпрацювали форму і розмір передніх зубів, вирівняли центральні різці по вестибулярній поверхні (правий був висунений вестибулярніше), вивели вертикаль і горизонт. І все це без препарування зубів!

Через три тижні виборче пришліфування супраконтактів, препарування під керамічні вініри, заміна металокерамічних мостовидних конструкцій у 2 і 3 квадрантах. Далі – імплантація в 1 і 4 квадрантах. Нижні передні зуби відбілимо.

Фото-звіт роботи:

Вихідна ситуація:

1 Мокап 2 Мокап

Підбір кольору реставрації:

3 Мокап

Отриманий результат:

4 Мокап 5 Мокап 6 Мокап 7 Мокап 8 Мокап 9 Мокап

Порівняння отриманого результату з вихідною ситуацією:

10Мокап 11Мокап 12Мокап

Автор: Крутиков Денис, стоматолог-реставратор і стоматолог-ортопед

Попередня стаття

Прийоми фінішної обробки композитних реставрацій

Прямі реставрації прийнято сприймати як метод не найбільшого естетичного потенціалу, оскільки в переважній більшості випадків роботи з композиту мають такі ... Читати далі

Наступна стаття

Пряма реставрація 22 зуба

Композит EsthetX. Фарби Inspiro. На все, включаючи mock-up, пішло 3 години. Фото-звіт роботи Вихідна ситуація: Mock-up: Етапи лікування: Отриманий результат: ... Читати далі