Догляд за знімними протезами

%d0%be%d1%80%d1%82%d0%be%d0%bf%d0%b5%d0%b4%d1%96%d1%8f_15%d0%b1

Знімні протези лежать на ясенній поверхні щелепи і створюють погано омивані зони, тому вони вимагають періодичного чищення.

Взагалі, необхідно чистити протези щодня, як мінімум – перед сном, а ще краще – після кожного прийому їжі.

Людям, які носять знімні протези, не варто вживати клейкі або в’язкі продукти, наприклад, жувальні гумки, іриски і т. п. Ці продукти можуть прилипати до протеза і сприяти його поломці.

Також спочатку, зразу після встановлення знімного протеза, краще не вживати тверду їжу. Про якусь особливу дієту тут не говориться, але в перший після протезування час рекомендується вживати невеликими порціями ретельно подрібнену їжу. Для тренування жувальної навички краще використовувати нарізані часточками фрукти – вони жорсткі, але не тверді, щоб зламати протез.

При використанні протезів у гігієні ротової порожнини особливу роль грає якість їх обробки. На протезах можуть скупчуватися залишки їжі, слиз, мікроорганізми і продукти їх життєдіяльності. Особливо сприятливі умови для відкладення нальоту створюються при поганій обробці поверхонь протезів. Тому вони мають бути ретельно відполіровані.

Чи можна залишати знімний протез на ніч?

Після вечірніх гігієнічних процедур з очищення протеза і ротової порожнини це допустимо. Тут багато що залежить від бажання власника протеза залишити його в ротовій порожнині на ніч або навпаки, відпочити від його присутності.

У минулому, коли знімні протези робилися з каучуку, необхідно було поміщати їх на ніч у склянку з водою, оскільки каучук при контакті з повітрям міг розтріскатися і втратити форму. При появі пластмасових протезів їх теж стали класти в склянку із водою на ніч – мабуть, за звичкою, хоча пластмасі повітря не так страшне. Потім стали з’являтися публікації про те, що вода в склянці є сприятливим середовищем для розмноження бактерій, і протези необхідно обов’язково зберігати сухими. Як бачите, лікарі не прийшли в цьому питанні до спільної думки.

%d0%be%d1%80%d1%82%d0%be%d0%bf%d0%b5%d0%b4%d1%96%d1%8f_15

Що ще треба знати про догляд за знімними протезами? Після кожного прийому їжі, якщо дозволяють умови, протез знімають, добре очищають від залишків їжі, споліскують і вводять у ротову порожнину. Якщо протез зняти неможливо, рот ретельно прополіскують. Для полоскання доцільно застосовувати настої евкаліпта, материнки і інших трав. Вони, окрім вираженої антисептичної властивості, що дезодорують.

Ефективним є використання розчинів (у вигляді рідини або швидкорозчинних пігулок), призначених для замочування знімних протезів. Замочування протезів у таких розчинах здійснюється щодня на 10-20 хв. Прикладом можуть бути пігулки “Корега табс” (Block drug company inc., Німеччина).

У разі, якщо знімний протез викликає дискомфорт у ротовій порожнині чи натирає ясна, слід звернутися до стоматолога, щоб поправити його.

Попередня стаття

Як закріплюються в роті знімні протези

Закріплення знімних протезів у ротовій порожнині може здійснюватися наступним чином: 1. Знімні протези можуть закріплюватися кламерами - металевими гачками, які ... Читати далі

Наступна стаття

Час користування знімними протезами

Час користування знімними протезами залежить від багатьох факторів: Ставлення для нього пацієнта. Матеріалу з якого він виготовлений та якості самої ... Читати далі