Верхні центральні різці мають лопатоподібну форму.
Вестибулярна сторона:
- Має звужену пришийкову ділянку, і розширюється до ріжучого краю.
- Екватор зуба розміщений у більшості випадків у верхній третині, рідше – по середині поверхні.
- Має 3 більш виражених валики, медіальний разом з ріжучим краєм створює медіальний гострий кут, а дистальний валик з ріжучим краєм – більш заокруглений кут, завдяки чому можна визначити приналежність зуба до конкретного квадранту зубної дуги.
- Середній валик відходить від екватора до ріжучого краю тим самим розділяючи поверхню на 2 майже рівних частини.
- Між валиками утворюються невеликі заглиблення («сліпі ямки»).

Ріжучий край – прямий, або ж дещо скошений у дистальний бік.
Слід пам’ятати, що ріжучий край є поверхнею зуба, що обмежується, як з вестибулярної, так і з оральної поверхонь, емалевим кантиком.
Апроксимальна поверхня має форму увігнутого трикутника, вершина якого звернута до ріжучого краю і розширюється до шийки зуба. Апроксимальна поверхня має дещо випуклу форму, таким чином створює апроксимальний точковий контакт з поруч розташованим зубом.
Оральна поверхня має ввігнуту форму, яка звужується в пришийковій ділянці (дещо більше, ніж з вестибулярної сторони) та розширюється до ріжучого краю. Ця поверхня обмежена двома валиками (медіальним та дистальним), які звужуючись, сходяться, таким чином створюючи в пришийковій ділянці горбик, від якого, у свою чергу, відходить слабо виражений валик. Завдяки цим трьом валикам створюються незначні заглиблення.