Верхні центральні різці

Верхні центральні різці мають лопатоподібну форму.

Верхні центральні_1_1Вестибулярна сторона:

  1. Має звужену пришийкову ділянку, і розширюється до ріжучого краю.
  2. Екватор зуба розміщений у більшості випадків у верхній третині, рідше – по середині поверхні.
  3. Має 3 більш виражених валики, медіальний разом з ріжучим краєм створює медіальний гострий кут, а дистальний валик з ріжучим краєм – більш заокруглений кут, завдяки чому можна визначити приналежність зуба до конкретного квадранту зубної дуги.
  4. Середній валик відходить від екватора до ріжучого краю тим самим розділяючи поверхню на 2 майже рівних частини.
  5. Між валиками утворюються невеликі заглиблення («сліпі ямки»).
Кутики верхніх центральних різців
Кутики верхніх центральних різців

Верхні центральні_3Ріжучий край – прямий, або ж дещо скошений у дистальний бік.

Слід пам’ятати, що ріжучий край є поверхнею зуба, що обмежується, як з вестибулярної, так і з оральної поверхонь, емалевим кантиком.

Апроксимальна поверхня має форму увігнутого трикутника, вершина якого звернута до ріжучого краю і розширюється до шийки зуба. Апроксимальна поверхня має дещо випуклу форму, таким чином створює апроксимальний точковий контакт з поруч розташованим зубом.

Верхні центральні_4Оральна поверхня має ввігнуту форму, яка звужується в пришийковій ділянці (дещо більше, ніж з вестибулярної сторони) та розширюється до ріжучого краю. Ця поверхня обмежена двома валиками (медіальним та дистальним), які звужуючись, сходяться, таким чином створюючи в пришийковій ділянці горбик, від якого, у свою чергу, відходить слабо виражений валик. Завдяки цим трьом валикам створюються незначні заглиблення.

Попередня стаття

Поверхні зуба. Зубні формули

Для зручності опису особливостей рельєфу або локалізації патологічних процесів умовно розрізняють 5 поверхонь коронки зуба (мал. 1). [caption id="attachment_6582" align="alignnone" ... Читати далі

Наступна стаття

Верхні бічні різці

Верхні бічні різці в загальному менші за центральні і повторюють їхню форму, за винятком певних випадків, коли можуть суттєво варіюватися ... Читати далі

Файли для скачування

Назва файлу Опис Розмір файлу
pdf Верхні центральні різці Анатомічна форма коронкової частини верхніх центральних різців
87 КБ