Профілактика захворювань пародонта

Так виглядають здорові ясна
Так виглядають здорові ясна

Для профілактики гінгівіту і пародонтита необхідні усунення і попередження накопичення зубного нальоту, мікроорганізми якого грають значну роль у виникненні хвороб пародонта. У зв’язку з цим вкрай важливе значення отримує щоденна якісна гігієна ротової порожнини.

Тут мається на увазі не лише чищення зубів щіткою 2 рази на день, але і використання зубної нитки (флоса) для ретельного очищення міжзубних проміжків.

%d1%82%d0%b5%d1%80-%d0%bf%d0%b0%d1%80%d0%be%d0%b4%d0%be%d0%bd%d1%82_31

Для чищення слід правильно підібрати зубну пасту і щітку. При кровоточивості ясен і запальних процесах пародонта бажані зубні пасти, що містять солі, лікарські трави, вітаміни, ферменти, антибактеріальні засоби (наприклад, паста Лакалут, Colgate Herbal та ін.) Крім того, після кожного прийому їжі, слід полоскати рота.

Не варто зловживати електричною щіткою – її можна використовувати максимум 1-2 рази на тиждень.

На думку багатьох стоматологів, не лише ефективно очищають зуби, але і сприяють зміцненню зубів і ясен жувальні гумки. Це не означає, звичайно, що упродовж усього дня треба жувати гумку – вистачатиме і 10 хвилин. Необхідно купувати жувальні гумки, що не містять цукру, і не застосовуйте кілька разів одну й ту саму гумку.

Кровоточивість ясен може з’явитися не лише через їх ураження бактеріями, вона може виникнути унаслідок низки захворювань, які не мають відношення до стоматології, наприклад: цукровий діабет, анемія, лейкемія, цинга та інші форми авітамінозу. В таких випадках також необхідно звертатися до стоматолога, а паралельно слід проходити лікування і у фахівця з основного захворювання.

Доведено, що для здоров’я зубів і ясен дуже велике значення має не лише гігієна, але і правильне харчування. Їжа має бути насичена вітамінами, а кількість вуглеводів необхідно обмежити. Особливо корисними є сирі тверді фрукти і овочі: яблука, морква – це не лише постачання організму вітамінами, але і відмінне зміцнення ясен.

%d1%82%d0%b5%d1%80-%d0%bf%d0%b0%d1%80%d0%be%d0%b4%d0%be%d0%bd%d1%82_32

Таке зміцнення ясен рекомендується починати з дитячого віку.

І найголовніше – при виникненні перших ознак запалення ясен, слід якнайшвидше звернутися до стоматолога.

Крім того, бувають випадки, коли запалення ясен починається в результаті неправильної техніки пломбування зубів або неякісно виконаного протезування. Якщо після установлення протеза в яснах з’явився біль, ясна опухли і почервоніли – негайно звертайтеся до стоматолога. При запаленні ясен у результаті неправильного лікування чи протезування, стоматолог без додаткової оплати повинен вилікувати наслідки своєї помилки.

Попередня стаття

Лікування хвороб пародонта

Один з етапів хірургічного лікування пародонтита У лікуванні хвороб пародонта передусім важлива постановка діагнозу, що деколи ... Читати далі

Наступна стаття

Вітаміни для здоров’я ясен

Для здорових ясен характерне світле забарвлення, вони гладкі на дотик, не чутливі до харчових продуктів і не кровоточать при чищенні ... Читати далі