Основи профілактики карієсу

%d1%82%d0%b5%d1%80_%d0%ba%d0%b0%d1%80%d1%96%d1%94%d1%81_17

На сьогодні карієс серед хвороб зубів займає лідируючі позиції. Незважаючи на велику кількість різноманітної інформації про це захворювання, люди продовжують дуже легковажно ставитися до його проявів, відвідуючи лікаря-стоматолога лише у випадках, коли зуб починає руйнуватися чи з’являється нестерпний зубний біль. Медики вважають, що профілактика карієсу – один з найефективніших і надійніших способів запобігання захворювання зубів, ясен та інших органів людського організму.

До первинних заходів профілактики карієсу відносяться:

  1. постійний і регулярний догляд за ротовою порожниною;
  2. використання фторовмісних зубних паст;
  3. дотримання правильної схеми чищення зубів;
  4. здорове харчування;
  5. профілактичний огляд у лікаря-стоматолога не менше двох разів на рік.

Так найбільше практичне значення в усуненні зубного нальоту має чищення зубів, у результаті якого відбувається його механічне видалення, а, отже, і послаблення карієсогеної дії.

Після звичайного чищення зубів зубний наліт залишається в погано доступних для зубної щітки місцях (бічні поверхні зубів), де частіше починається карієс. Тому додатково для чищення міжзубних проміжків бажано використовувати міжзубні нитки (флоси).

При чищенні зубів перевагу слід надавати фторовмісним зубним пастам. Їх використання дійсно зменшує захворюваність карієсом зубів на 25% за умови, якщо вони використовуються впродовж тривалого періоду часу.

А ви знаєте, що ще в IV ст. до н.е. пристосування, аналогічні за формою і призначенню сучасній зубній щітці, використовувалися жителями Азії, Південної Америки і Африки. Вони робилися з розщепленої деревини і швидше були схожі на мініатюрні зубні віники. У деяких народів вони використовуються ще й досі. А щітка у звичному для нас вигляді уперше з’явилася в китайців наприкінці XV ст.

%d1%82%d0%b5%d1%80_%d0%ba%d0%b0%d1%80%d1%96%d1%94%d1%81_17%d0%b0

Попередня стаття

Види і стадії розвитку карієсу

Карієс підрозділяється: по місцю ураження, стадії розвитку і швидкості руйнування твердих тканин зуба (гострий та хронічний). Типовий (або хронічний) карієс ... Читати далі

Наступна стаття

Збалансоване харчування як профілактика карієсу

У профілактиці виникнення карієсу істотну роль грає правильне збалансоване харчування. Брак білків призводить до порушення мінералізації твердих тканин, надлишок у ... Читати далі