Пломбування зубів

Найчастіше до пломбування зубів вдаються при враженні їх карієсом.

Пломбування зубів забезпечує відновлення анатомічної форми і функції зуба за допомогою заповнення дефектів твердих тканин і порожнин пломбувальним матеріалом, а також перешкоджає відновленню і поширенню каріозного процесу.

Мета пломбування – це створення герметичної ізоляції внутрішніх структур зуба від зовнішнього середовища, відновлення форми, функції, кольору зуба. При цьому каріозна порожнина обробляється. У результаті обробки уражені тканини видаляються, для кращого приєднання пломби протравлюється порожнина в зубі, на її дно для збереження пульпи зуба ставиться прокладка, а при глибокому карієсі – спеціальна лікувальна прокладка, що містить гідроокис кальцію і сприяє утворенню “вторинного” дентину і додаткового захисту зуба. На кінцевому етапі лікування зуба накладається сама пломба, яку обов’язково полірують і шліфують.

Якість і довговічність пломби залежать від безлічі факторів: якості пломбувальних матеріалів, від кваліфікації стоматолога і дотримання технології лікування. Крім того, важливе значення мають загальний стан зуба, його мінералізація, порушення якої може виникнути при недотриманні гігієни ротової порожнини, і наявних у людини загальних захворювань (хвороби щитовидної залози, наприклад).

Попередня стаття

Клиновидний дефект зубів: лікування, симптоми

У сучасному суспільстві мати красиву і здорову посмішку вважається обов’язковою умовою для успішної людини. До стоматолога часто звертаються люди, невдоволені ... Читати далі

Наступна стаття

Види пломб

Зубні пломби за призначенням бувають тимчасовими і постійними. Тимчасові зубні пломби встановлюються на нетривалий час. Їх метою зазвичай є діагностика ... Читати далі